Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Uroczystosci dzieci mojego partnera z jego poprzedniego zwiazku


Jolanta
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie! Jestem 35 letnia mama 7 miesięcznej córeczki i mieszkam w Holandii. Mój partner ma dzieci, chłopcow 6 i 9 lat z poprzedniego zwiazku (małżeńskiego). Mój problem to brak chęci uczestniczenia w urodzinach dzieci czy innych imprezach z nimi związanymi gdzie muszę spotkać się z ex partnera. Mimo iż ma swojego narzeczonego to jakoś nie mogę pojąć ich relacji, które są zbyt przyjacielskie. Nie zabraniam mu kontaktu z dziećmi, ale czy ja muszę też brać udział w każdych urodzinach dzieci gdzie jest rodzina jego byłej i ich dawni znajomi skoro nie czuje, że tego chce? Moj parter wymaga przyjacielskich relacji moich z jego była, ale uważam to za nienormalne.  Mój rodzice są po rozwodzie i w ogóle nie mają ze sobą kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

To super że mają przyjacielską relację, pomyśl o tych chłopakach. Czasy są pokręcone i trzeba się z tym pogodzić. Schowaj swoje ego do kieszeni i jeżeli uważasz że Twój partner przesadza to wykaż się asertywnością i mu o tym powiedz. Dzieci potrzebują kontaktu ze swoimi rodzicami ale jak dorosną to nie zapomną tobie o ile nie wycofasz sie z ich życia.

 

Link to comment
Share on other sites

Można tylko pogratulować Twojemu partnerowi i jego byłej tak dojrzałego podejścia. Niewielu jest ludzi/rodziców którzy dla dobra dzieci "wymazują"z pamięci to co im w byłym partnerze nie pasowało i zaczynają go traktować tylko jako rodzica dzieci, zapominając o swoich żalach itd. Dzieci tu w niczym nie zawiniły i nie należy dopuszczać do sytuacji gdzie przez rozstanie rodziców dzieci tracą kontakt z którymś z nich.. 

Myślę, że powinnaś spojrzeć na tą sprawę w takich kategoriach właśnie. Bo takie zachowanie jest czymś normalnym a nie brak porozumienia i kontaktu między rodzicami..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.