Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Stres w pracy


asia31
 Share

Recommended Posts


Jestem teraz w takim stanie, że potrzebuję pomocy specjalisty. Bardzo się stresuję w pracy kiedy coś mi nie wyjdzie, zrobię coś źle przez przypadek. Czuję wtedy, że jestem oceniana przez współpracowników. Praca jest dla mnie bardzo stresująca, trzeba robić kilka rzeczy naraz co generuje błędy. To jest korporacja więc liczy się ilość nie jakość. Najlepiej robić dużo i dobrze. Zdarzają mi się błędy. Wtedy słyszę komentarze osób które "nigdy się nie mylą". Codziennie boję się , że mi "się nazbiera" i mnie wyrzucą. Widzę, że ludzie z pracy też niechętnie pomagają , bo mają swoje targety. Boję się opinii innych, że mnie z pracy wyrzucą. Boję się nawet zmienić pracę za mniejsze pieniądze. Co ja powiem na rozmowie, że wolę pracować za najniższą krajową. Każdą "porażkę" mocno przeżywam. Nie mogę spać, jeść, dużo palę. Odbiera to mi chęć do życia. Jestem świadoma tego, że życie nie jest łatwe. Ja po prostu nie potrafię nie brać wszystkiego do siebie. Przeze mnie mój związek się sypie. Chłopak ma dość mojego płaczu przez pracę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Wpadła Pani w pułapkę "błędnego koła" w którym stres i obawa przed oceną oraz przed wyrzuceniem z pracy generują jeszcze większy stres i strach, a to z kolei wpływa na Pani pracę, samoocenę i nastrój.

Rzeczywiście warto aby Pani przepracowała swoje trudności z psychoterapeutą. Podczas terapii nauczy się Pani radzić sobie ze stresem i lękiem oraz spojrzy Pani na siebie obiektywnie. Będzie Pani pracować nad samooceną, poczuciem własnej wartości co poprawi Pani nastrój.

pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.