Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Ciągły płacz


weracia2
 Share

Recommended Posts

Mam na imię Weronika, mam 18 lat i powoli już mam dość swojego zachowania. 

Nigdy nie byłam zbyt szczęśliwą osobą. Na codzień jestem raczej spokojna, zazwyczaj nieobecna. Można powiedzieć że żyję we własnym świecie i to nie byłoby nic złego, gdyby nie to, ten świat jest straszny. Potrafię zacząć płakać na lekcji, na imprezie, przy obiedzie. 

Mam negatywne myśli, które powoli wyniszczają mnie i mój związek. Ciągle myślę o tym, że mój chłopak mnie zdradzi, że już mu na mnie nie zależy, że przestaje mnie kochać. On jest wspaniały, wiadomo jak każdy czasami ma gorszy dzień. No właśnie. Wystarczy że na mnie źle spojrzy, źle dobierze słowa, albo odpowie inaczej niż sobie wyobrażałam I ja płaczę. On już powoli ma tego dość. Ja też mam dość swojego zachowania. Zwłaszcza że potrafię siedzieć i płakać, po chwili się śmiać i znowu wpadać w rozpacz. Każde pozytywne wspomnienie zmieniam w swojej głowie. Potrafimy się świetnie bawić a później siedzę i w mojej głowie to wszystko inaczej wygląda. Zamiast przypominać sobie jak mówi że mnie kocha, wyobrażam sobie, jak mówi mi że mnie nienawidzi. Tych przykładów może być dużo więcej. 

Myślałam że dam radę pomóc sobie sama, staram się ale za chwilę to wszystko znowu wraca. Nie potrafię rozmawiać na takie tematy z kimś twarzą w twarz. Mam nadzieję, że ktoś tutaj będzie potrafił mi choć trochę pomóc naprowadzic moje życie na właściwy tor

Link to comment
Share on other sites

Musisz popracować nad swoim postrzeganiem siebie, świata i sytuacji. Za dużo analizujesz i to na niekorzyść, a po co?  Za każdym razem jak zaczniesz uruchamiać negatywne myśli to sama siebie stopuj "ej, przestań. Wszystko jest ok, to tylko moja wyobraznia.." po pewnym czasie wejdzie Ci to w krew i myślenie będzie pozytywne z automatu 😉

Edited by Dżasta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.