Jump to content

Gdy pasja zmienia się w koszmar niszczący życie


Recommended Posts

Dzień dobry.😊

Mam 21 lat, uczę się i żyje samodzielnie z pomocą bliskich mi osób. Mój problem zaczął się rozwijać w technikum ok 5lat temu, z przerwami, lecz teraz jest najbardziej odczuwalny, gdy zaczęłam chodzić do nowej szkoły związanej z modą, która jest? A może była? moją pasją.

Unikam zajec w szkole najpierw miałam wrazenie, że ludzie mnie tam nie lubią, uważają za kogoś gorszego, nie mogę z nikim złapać kontaktu, siedze samotnie i znikim nie rozmawiam, jestem bardzo nieśmiała, ale nigdy nie bylo to aż tak wielką przeszkodą. - Przez to odczówałam strach przed tym ze bede siedziec sama i bede czuć sie nieswojo przez to zdażyło mi sie opuścić kilka razy zajecia. Później przestałam całkowicie chodzić na zajęcia które są w galeriach, ponieważ ubieramy siebie wzajemnie A ja w ciągu ostatnich 2 lat Przytyłam +/- 18kg z rozmiaru XS mam L a czasem XL nie mogę znieść swojego widoku w lustrze na zajęciach, lub tego gdy rozmiar jest za mały. (W dzieciństwie i gdy byłam nastolatką ciągle mi mówiono że jestem gruba mimo normalnych rozmiarów, miałam trudne dzieciństwo ). Teraz unikam chodzenia do szkoły odczówam wtedy lęk i strach, nawet jeśli chce się zmusić pójść to dostaje dzień wcześniej gorączki, zawroty głowy, szumu w uszach.

Nawet gdy nie mam zajęć mam zawroty głowy, szum w glowie i uczucie jakbym była pijana choc nie piłam - chociaż to mi się zdarzało kilka lat wcześniej najczęściej w okresie jesienno zimowym. Straciłam wszystkie zainteresowania, nie mam siły wyjść na siłownię, nie potrafię się niczym cieszyć, odsuwam sie od przyjaciół,czasem mam dni gdzie czuje się jak wrak emocjonalny trudno mi wyjść wtedy z domu. Oprócz tego gdy jadę w dalsze podróże autobusem panicznie boje się że będzie wypadek i zgine prawie za kazdym razem, lecą mi łzy.

Nie radzę sobie z tym, nie wychodzę z domu, lub mój stan fizyczny nie pozwala mi wyjść. Co do autobusów staram się czymś zająć lub spać. Pytanie: Co to moze byc? Czy to tylko niska samoocena A może Nerwica lekowa lub depresja? Czy warto z tą sytuacją udać się do lekarza?

Edited by dreamcatcher
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.