Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Klotnie w zwiazku


Recommended Posts

Witam. Jestem od roku z kobieta po przejsciach. Jest po rozwodzie i pochodzi z rozbitej rodziny. Problem moj jest w tym ze nie umiem dotrzec do niej. Kazda rzecz robie ja zle. Jak jej cos wytkne jest klotnia. Najgorzej jest po alkoholu. Jakies spotkanie w swieta czy cos. Wtedy wyciaga rece. Jej rodzina wie ze tak jest przytakuja mi ale ona jak poleci do nich to wszystko obraca sie przeciw mnie. Oczywiscie proby zlikwidowania alkoholu skonczyly sie tym ze to ja mam problem. Nie wiem co robic. Zalezy mi na niej ale nie wiem jak dotrzec.

Link to comment
Share on other sites

@PrawdaplOnn

opisuje Pan sytuacje w których Pana partnerka nie radzi sobie z emocjami, głównie ze złością. Na trzeźwo kończy się na kłótni ale po alkoholu dochodzi u niej do rękoczynów. Agresja czy to słowna czy fizyczna nie jest konstruktywnym sposobem na radzenie sobie ze złością. Alkohol dodatkowo powoduje natężenie odczuwania złości a do tego powoduje, że partnerka przekracza granice swoje i bliskich. Partnerce pomogło by gdyby zrozumiała te mechanizmy i nauczyła się rozpoznawać w sobie emocje a także nauczyła się sobie radzić z napięciem i złością. Mogłaby pracować nad tym z terapeutą.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Probowalem. Dalo to odwrotny skutek. Jak mowilem o sobie to odp zebym sie nie uzalal nad soba. A jak mowie ze zalezy mi na niej itd to zalezy od dnia. W wiekrzosci jest super. Wyslucha przyjdzie sie przytuli po rozmawia spokojnie ale bywa dzien ze i z tego zaczyna konflikt robic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.