Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zaburzenia lękowe, stres i ataki paniki


kaya
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. 
Od jakichś 5 lat borykam się z nerwicą i zaburzeniami lękowymi. Tak mi się przynajmniej wydaje. 
Od zawsze byłam osobą bardzo komunikatywną i otwartą.. ale jestem strasznym pechowcem. Wszyscy dookoła zwracają na to uwagę, osoby, które znają mnie nawet kilka dni. Cały czas walczę i próbuję, nie poddaję się. Jednak powoduje to we mnie coraz większy stres, strach i lęk. Do tego stopnia, ze od 5 lat miewam chyba ataki paniki i lęku. Takie momenty, w których mam wrażenie, ze zaczyna dziać się kompletne zło. Jakby włączała mi się automatycznie czerwona lampka w głowie. Zaczyna mi sie ciezko oddychac, zaczynam sie strasznie krępować, trzęsą mi się ręcę, zaczynam się wstydzic, bać i najchętniej bym płakała. Jest to strasznie niezręczne i krępujące w sytuacjach gdy rozmawiam na przykład z klientem w pracy, z rodziną, z kimkolwiek. Ja juz nie wspomnę o wystąpieniach publicznych badz przed grupa. Jesli mam normalne dni jestem dusza towarzystwa. A jesli dopadają mnie takie stany, czuje sie jak największy nieudacznik i chcę się schować. Niestety coraz częściej tak. Bardzo, bardzo proszę o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

przede wszystkim jeśli opisywane przez Panią objawy się nasilają, występują coraz częściej powinna się Pani zgłosić do lekarza psychiatry celem postawienia diagnozy i rozpoczęcia ewentualnego leczenia farmakologicznego.

Leki pozwolą ustabilizować nastrój.

Równocześnie może Pani rozpocząć psychoterapię, żeby nauczyć się radzić sobie w sytuacjach powodujących stres i zrozumieć jego źródła.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, 
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. 
Wylatuję z kraju za kilka dni. Boję się ponownego nowego startu, ale mam nadzieję, że to trochę pomoże. Wszystko co mogę zrobić to terapia przez skype. Czy w takim wypadku jest mozliwe wystawianie recepty? 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzień dobry, 

2 lata temu zachorowałam postawiono mi diagnozę tętniaka mózgu , po roku okazało się ze jednak go nie mam ale za to jest borelioza przy tym borykałam się z atakami objawy to bóle w klatce piersiowej , problemy z oddychaniem , drętwienie ciała, zaburzenia wzroku oraz osłabienie . Po spędzeniu roku w Polsce wróciłam do Anglii gdzie jest mój mąż myślałam ze wszystko odejdzie i odeszło raz na jakiś czas tylko odczuwałam lekki atak ale radziłam sobie pijąc małe łyki wody oraz wyciszaniem się . Wczoraj jednak przyszel większy atak i trzyma mnie do dziś nie wiem jak sobie z tym poradzić nie nawidze tego uczucia za tydzień lecę na wakacje i chce po prostu wypocząć a nie męczyć się ze złym samopoczuciem. Tak wiem ze jestem w dość słabej kondycji psychicznej przeżywam problemy w rodzinie oraz małe problemy w związku ale naprawdę chce się wyzbyć z ciała.Myslalam nad kupnem pieska żeby zajął mi czas . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.