Jump to content

Zaburzenia odżywiania


Blackcatt

Recommended Posts

Witam mam 18 lat, 161 wzrostu aktualnie ważę 60 kg

Od zawsze byłam osobą grubszą, a w okresie gimnazjum zaczęło to mi bardzo przeszkadzać. Na początku wszystko wyglądało niewinnie, ograniczenie jedzenie, wybierania zdrowych produktów (ciemne pieczywo itp.). Ćwiczyłam około 20h, ponieważ byłam w klasie mistrzostwa sportowego. Presja rodziny i znajomych ich komentarze dogryzanie itp. doprowadizły do stanu że jadłam 2 jabłka dziennie lub 2 kisiele. Tak wiem głupota ale nie miałam wtedy się kogo poradzić. Wizyta u dietetyka nic mi nie dała chociaż trzymałam się ściśle planu (nawet jadłam mniej). Później gdy już wszyscy dowiedzieli sie o moim problemie, moja mama wysłała mnie do sanatorium w którym miałam mieć terapie. Chcieli mnie tam nauczyć zdrowego żywienia, udawało mi się ich oszukiwać oddając porcję koleżance. Po kilku dniach dowiedzieli się o tym i siedzieli przy mnie aż nie zjadłam wszystkiego. Nie byłam przyzwyczajona do jedzenia takich porcji, więc wymioty były wtedy reakcją naturalną. . Kiedy zaszłam w ciąże postanowiłam nie przejmować się wagą jadłam wtedy:
Śniadanie - warzywa, ciemny chleb pumpernikiel (1 kromka) + jajko albo serek wiejski
II Śniadanie- jabłko / warzywa z jogurtem 
Obiad- pół woreczka kaszy gryczanej / chude mięso / warzywa grilowane 
Kolacja- serek wiejski/ jajko lub jogurt + warzywa
Ciąża była zagrożona więc ruszać się zbytnio nie mogłam.Oczywiście zdarzały się sytuacje w których zjadłam kawałek ciasta czy pizzy ale starałąm się zdrowo odżywiać. W ten oto sposób przytyłam do 99kg. Kiedy już urodziłam przeszłam na dietę 1000 kcal głównie warzywa i chude mięso (na obiad jakiś ryż). Później miałam swoją przygodę z Dukanem (jadłam wtedy 600 kcal ), w wakacje powróciłam do zachowań anorektycznych nie to że planowałam do nich wrócić, stało się to raczej samoistnie miałam tego świadomość ale nie chciałam zmieniać. W grudniu udało mi się osiągnąć wagę 55kg jednak święta , ciągła senność zmęczenie przykuły uwagę mojej rodziny. Przez co musiałam zrezygnować z swojej diety. Przytyłam do 60 kg. Od stycznia próbuje schudnąć do 50 kg ale nie idzie mi to już tak jak kiedyś. Od poniedziałku do piątku potrafię jeść po 500-600 a w weekend 2000-3000. Ostatnio nawet popłakałam się jak zjadłam 1400. Co do ćwiczeń to aktualnie: staram się robić 10-20 tyś kroków,+ mel b czy chodakowska do matury chciałabym poświęcić czas na naukę. Moja mama mnie nie rozumie bo jest po operacji bariatrycznej i sama nawet mi mówi że jem za dużo. Przez co mam okresy w których nie jem nic zazwyczaj są to 24/48h głodówki na wodzie. Chciałabym zacząć żyć normalnie, bo mam dla kogo.

Link to comment
Share on other sites

Więc zacznij żyć normalnie. Zamiast się głodzić caly tydzień a potem w weekendy nadrabiac idz na kompromis i jedz caly czas 1700-1600kcal i po prostu wiecej sie ruszaj. 

Jedzenie tak malych ilosci kcal i glodowki to totalna glupota, nie wierze ze nie zdajesz sobie z tego sprawy.. 

Wejdz na wilczoglodna.pl, babeczka madrze gada i sama jest po zaburzeniach 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.