Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

związek, kłótnie, emocje


Recommended Posts

Mam wrażenie że jestem potworna dla mojego faceta. Mamy 25 lat, on 26. Od niecałego roku zaręczeni, planujemy slub w 2020 roku. 

Rzadko się kłócimy, ale jeśli już to lecą talerze. Jestem bardzo nerwowa, szybko się denerwuję. Czuję się źle ze sobą, chciałabym być spokojniejsza, mniej wszystko przeżywać, nie stresować się. Wczoraj się pokłóciliśmy tak, że kazałam mu się wynosić więc wyszedł i poszedł do naszego drugiego mieszkania, które stoi puste. Czekałam, aż wróci do północy, ale nie wrócił więc poszłam po niego piechotą. Wróciliśmy razem, on szybko zapomina. Przytuliliśmy się i poszliśmy spać. Dla niego jest już okej, ja siedzę w pracy i przeżywam to wszystko. Wczoraj poszło o to, że nie liczy się z moim zdaniem. Zaczęłam płakać, a on na to, że już go nie rusza mój płacz i ma to gdzieś bo jestem wiecznie niezadowolona.  Uważam, że przesadził, bo w ostatnim tygodniu prawie nic od niego nie chciałam, a nawet nic nie mówiłam, gdy wychodził wieczorami z kolegami. Czuję się nierozumiana i jednocześnie niekochana. Czasami czuję niepewność czy na pewno jest w stosunku mnie szczery, bo zdarzało mu się kręcić w mało ważnych sprawach. Ale jeśli kombinuje przy pierdołach, to może kombinować przy poważniejszych sprawach prawda ? 

Momentami mam też wrażenie, ze go zmusiłam do zaręczyn bo często o tym wspominałam, tak samo jak jego rodzice naciskali na deklarację z jego strony.  Z drugiej strony, wiem, że jest osobą która nigdy nie postępuje tak jak ktoś mu nakazuje. Wręcz przeciwnie, na złość zrobi odwrotnie... Nie wiem już co myśleć. 

Chyba chaotycznie to napisałam. 

Boję się, że to rozwalę. Ale nie wszystko też mi pasuje, nie mogę z nim porozmawiać bo te rozmowy zawsze kończą się kłótniami, a on mówi że zawsze mi coś nie pasuje i koniec rozmowy... 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pani o trudnościach jakie Pani przeżywa w związku:

- o nie radzeniu sobie z emocjami, zwłaszcza ze złością

- o trudnościach w komunikacji z partnerem

- o braku zaufania

To powoduje, że czuje się Pani niezrozumiana i niekochana więc zastanawia się Pani nad przyszłością. Może Pani porozmawiać o tym z psychologiem, spojrzeć na związek pod różnym kątem, nauczyć się konstruktywnie radzić z problemami i emocjami.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.