Jump to content

Lęk społeczny? Stałym elementem życia? Bez szans na normalne życie?


demcienistyczny92

Recommended Posts

Witam forumowiczów, mam parę zapytań gdyż nie wiem co to może być, tzn. nie byłem nigdy u diagnosty, lekarza, lecz mam parę punktow z ou i to pewne, i lęk, towarzyszy mi już jakiś dłuższy czas, lecz teraz kiedy w momencie kiedy przez 2 lata albo i nawet ponad 2 lata byłem śledzony, i nękany emocjonalnie,w mojej okolicy okna słyszałem strzały z pistoletu, prawdziwe, on się nasilił teraz jest wiele większy, by nie powiedzieć robi się momentami ogromny, jestem z małej powiatowej dziury zabitej dechami, i nigdzie się nie ruszam z mieszkania już jakiś czas, ostatnimi czasy, spotkało mnie wiele przykrości i nie miłych zdarzeń o których napisałem powyżej, moja mama mi nie wierzy w to co do niej mówię, a ze mnie to nie może zejść, na zewnątrz nie wyjdę długo, tak czuję, szczególnie teraz kiedy robi się ciepło, boję się o swoje życie,  i myślę co mogę zrobić w takiej sytuacji? by poczuć się lepiej, chociaż wiem, że to z przed tych wydarzeń raczej nie wróci.. czuję, że coś złego mi grozi, lecz nie bardzo jestem zorientowany co i komu mogłem zrobić? Jak stacjonarnie mogę się wyleczyć ? I co zrobić, może leki bez recepty? Totalnie emocjonalnie jestem rozbity, jeśli jest tu ktoś kto zna tego typu problemy i może coś doradzić byłbym wdzięczny..

Link to comment
Share on other sites

To trwało na przestrzeni lat więc nie było jakby, jakieś mega intensywne, po za tym mam nie miłe doświadczenia z tutejszą policją( kiedyś zgłaszałem kradzież rzeczy z mojej piwnicy ) i policja mnie wyśmiała, więc jakby od tamtej pory nie ufam im itd. teraz ktoś nakłamał na mnie w miejscu mojego zamieszkania i okolicy, że biorę jakieś specyfiki co jest nie prawdą, i okradli nam piwnicę, już w 2019r, w mojej miejscowości takie rzeczy się działy teraz od 2019 praktycznie do tej pory, wszyscy wokoło nakłamią na ciebie, później watażkowie na ulicy cię okradają z rzeczy itd, okradli tak nie jednego młodego chłopaka, ja nie mam samochodu i nie mogę praktycznie się poruszać po ulicy, do tego mierzę się z lękiem po tych wydarzeniach, (jestem osobą z WWO) co potęguje moje lęki..

Link to comment
Share on other sites

Zainteresuj się na czyim pasku chodzi policja, bo często jest tam dużo skorumpowanych jednostek biorących udział w nie tym co należy do ich obowiązków - np. kradzież dragów z magazynu i rozprowadzanie ich wśród słupów do dalszej dilerki. Jest też dużo uczciwych policjantów, no ale jednak takie jednostki jak wyżej psują ogólny odbiór tej grupy zawodowej. Policja jest wyposażona także w różne narzędzia - nowe technologie - iykwim. Ja bym nie darowała. Złodzieje i patologia powinni być odizolowani od społeczeństwa / ew. jak w Kodeksie Hammurabiego - mieć upie.rdalaną rękę. Miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za radę, ale już mi się wszystko powoli układa, tu istnieje lokalny układ ludzi "potężnych" z Policją, i pewnie jestem za mały na jakiekolwiek działania w obronie własnej, nawet znajomi dali się wciągnąć w to teraz nie ufam nikomu tu już, pozostaje pomyśleć na poważnie o zmianie otoczenia, kiedy już trochę dojdę do siebie, nie mogę uwierzyć, że spotkał mnie taki koszmar, nie wiedzieć dlaczego, ludzie są podli, teraz muszę postarać się o jakąś psychoterapię jeśli pozwoli mi to jakoś funkcjonować, i wrócić do trybu praca-dom z czym też mam problem, Dziękuję za odpowiedź wszystkiego dobrego dla ciebie i bliskich, powodzenia! Miłego dnia

Link to comment
Share on other sites

ludzi "potężnych" z Policją

X

To są typowe materiały dla sprawy dla reportera/ uwaga TVN itp. Dobrze by było nagłośnić w mediach - warto by Polacy wiedzieli co się dzieje w kraju, co "kryształowi" mają za uszami i czym się zajmują niektórzy "zakulisowo". Gdzie ta słynna równość wobec prawa? Także życzę powodzenia i oby żadne postępowanie nie zostało umorzone. A tym policjantom którzy nie wiedzą od czego mają mundur życzmy ciężkiej rychłej karmy. Nie ma nic gorszego niż osoby, które pracują w służbie mundurowej/ wymiarze sprawiedliwości/ zawodzie zaufania publicznego/ administracji i sami łamią przepisy, które powinni przestrzegać. Nie na darmo mówiono że dawniej do policji szli tylko ... specyficzni ... ludzie. Afery z dilowa.niem, łapówkami (w pewnym województwie brali w łapę nawet bochenki chleba czy chipsy) czy też orgiami na komisariatach nie biorą się z sufitu. Jeśli twoi znajomi też są zamieszani to współczuję chuy.owych osób wokół siebie, bo znajomymi bym ich nie nazwała.

Btw, jeśli chodzi o śledzenie to ciekawe czy była zgoda wydana przez sąd/ prokuraturę? 

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/inwigilacja-obywateli-sady-akceptuja-prawie-kazdy-wniosek-o-podsluch/

X

Jeśli to było nielegalne to należy Ci się duże odszkodowanie. W USA nikt by takiego tematu nie odpuścił.

X

Od 1 stycznia 1999 r. organy Policji weszły w struktury zespolonej administracji rządowej - z wojewodą jako jej zwierzchnikiem na stopniu wojewódzkim i starostą na stopniu powiatu. W ten sposób znacznie została umocniona pozycja wojewody w stosunku do tych organów.

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ciągle się zastanawiam czy nie podesłać im meila z historią tego co mnie spotkało, na przestrzeni 3 lat byłem nękany przez nieznane mi osoby bez względu na to gdzie się pojawiłem, i śledzony, chłopak z którym pracowałem i dojeżdżałem do pracy, przynosił na spotkania ze mną jakieś szemrane używki i dawał mi rzekomo od siebie, byłem wtedy dużo młodszy niż dziś, dziś jakieś zbiry zaczęły mnie nękać, chcą ode mnie jakieś pieniądze, po spotkaniu z jednym ze znajomych, między słowami dowiedziałem się, że chcą zabrać mi telefon, a tego typu rzeczy tu się działy przez ostatnie 4 lata, młodzi ludzie byli łapani na ulicy, zastraszani i okradani, po otrzymaniu jakiś bezwartościowych rzeczy, to jest koszmar co tu się przechodzi, brak monitoringu miejskiego itd gdziekolwiek człowiek nie pojedzie, zostaje łapany i zastraszany, ja nie mogę dojść do siebie, poszukuje pomocy psychologicznej w sieci, niestety jestem bez pracy, i szansy na normalne życie, może znasz jakieś organizacje, które zajmują się pomocą ofiarą przestępstw i możesz coś polecić? Totalnie nie wiem, od czego zacząć i jak zabrać się do tego problemu? Teoretycznie już nic się nie dzieje, lecz nie wiem czego spodziewać się dalej, obawiam się, że coś złego może mnie spotkać, a mama niestety nie rozumie i nie wierzy w to co mówię, na siłę robi ze mnie "schizofrenika", nie wiem co dalej z tym zrobić ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.