Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie wiem czy to zaburzenia lekowe???


Tomasz34
 Share

Recommended Posts

Mam taki problem 5 lat temu przeszedłem prawdopodobnie nerwice lekowa gdyż przez 3 lata chodziłem po lekarzach szukając sobie choroby, ale po rozmowie z psychiatrą który był lekarzem pierwszego kontaktu przepisał mi promazin który brałem 1 m-c, od tamtej pory jest poradziłem sobie z tym przez 5 lat, ale od 2 miesięcy mam problem bo boli mnie głowa lekko, jestem senny zmeczony, oczy mam ciężkie, nie chce mi się nic robić, zaczęło się od wypady na narty i jak wróciłem bolała mnie głowa, brałem przez tydzień tabletki przeciwbólowe, potem 3 dni spokoju ale potem dalej to samo więc wybrałem się do lekarza który przebadał i powiedział ze mam odpocząć i zlecił rtg zatok czy nie od tego bo bolało także u nasady nosa, rtg u laryngologa ok, stwierdził ze nic nie widzi na zdjęciu i w nosie, wykonałem badanie krwi morfologia ob crp cukier elektrolity watrobowe i wyszły ok, między czasie miałem wizytę u dentysty i okazało się ze musze wyrwać 8 bo miałem przetokę, od momentu wizyty u dentysty i 4 dni po wyrwaniu nie miałem objawów, ale od 2 dni mam nawrót takiego stanu, i nie wiem co robić, po przeżyciach z przed 5 lat na myśl wróciły myśli że może tak znowu zareagowałem na wszystko co się zdarzyło w ciągu tych lat, od ponad połowy roku poprzedniego miałem stresu trochę w pracy mocniejszego, ale od stycznia unormowało się wszytko na dobre i po miesiącu się zaczęła opisywana sytuacja. niewiem co dalej robić po głowie chodzą mi myśli ze coś mi jest, próbuje walczyć i mówić ze badania nie wykazały niczego więc nie myśl o tym wszystko jest ok. ale z drugiej strony myślę co chyba potęguje objawy. Myślę czy cała ta sytuacja która miała miejsce przez poł roku nie skumulowała się i wystrzeliła. Niewiem czy iść do lekarza i rozmawiać o dalszych badaniach czy odpuścić i umówić się na wizytę u psychologa???? Objawy nie występują cały czas w domu wieczorami jest dużo lepiej, na spanie biore valused który pomagami mi spać, wcześniej w ciągu 5 lat miewałem noce gdzie trudno było mi zasnąć cały czas o czymś myślałem, głównie w niedziele miałem ten problem. 5 lat temu tez przebadałem się na wszystko co dał lekarz nawet zrobiłem TK od szyi do pasa kregosłupa i brzucha który nic nie wykazał istotengo oprócz w kręgosłupe th8 naczyniaka, który lekarz ortopeda okreslił jak nie wpływająca na jakoś zycia.  Jestem osobą która nie potrafi siedzieć i nić nie robić a od początku roku właśnie odpoczywałem, mowiąc ze kiedyś trzeba ale ciężko mi siedzieć i nic nie robić. poprzednia zaburzenia rozpoczeły się także przez zakończenie budowy domu, urodzenia dziecka i odpoczynku po kilku latach życia w biegu od rana do wieczora. teraz ustabilizowało się życiowo, ale w pracy poprzez awans więcej stresu a jak pisałem pół roku wielkiego stresu. Jak poradzić sobie z takim stanem i co robić dalej????

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pan o objawach somatycznych oraz o stresie. Przed wizytą u psychologa sugeruję jednak wizytę u lekarza neurologa żeby wykluczył chorobę fizyczną. Z psychologiem może Pan pracować nad sposobami radzenia sobie ze stresem w celu poprawy jakości życia. Konsultacje z psychologiem mogą odbywać się on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Z podstawowych badań wychodzi że nic mi nie jest, dodatkowo zmuszam się np. do treningów różnego rodzaju i wszystko jest ok, nic sie nie dzieje, a nawet w okresie w którym myślałem o potrzebie wyrwania zęba było wszystko normalnie, poprzednio tez chodziłem do lekarza i nie wykryto nić a między czasie nie miałem urazów które mogły doprowadzić do uszkodzeń, wychodząc z pracy do domu też czuję poprawę, w domu czuję się dużo lepiej, mierzyłem ciśnienie które stale jest dobre, temperatury tez nie mam, mogę wybrać się do lekarza ale niewiem co mam mu dokładnie powiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Nie jest łatwo tak iść i powiedzieć gdy byłem ostatnio to już tak na szybkiego i niech pan idzie do laryngologa, a dzisiaj mam właśnie kryzys nawrót myślenia i zastanawiania się czy coś mi jest, ale pomoc tez super prosze iśc do lekarza

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Tak jak napisałam powyżej - sugeruję wizytę u lekarza neurologa (nie laryngologa) oraz psychologa.

Jeśli Pan woli może Pan zacząć od konsultacji z psychologiem, potem podjąć psychoterapię w celu nauczenia się efektywnego radzenia sobie ze stresem. Jeśli po tym bóle głowy nie miną to udać się do lekarza.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.