Jump to content

Gdy partner nadal myśli o ex


Recommended Posts

Witam, od kilku miesięcy jestem w związku. Mój chłopak zwiazal się ze mną po 9 letnim związku z inną. Miałam pewne  sygnały że ona do niego pisze w jakiś sprawach itd. Okazało się jednak ostatnio do czego się przyznał że nadal

ma do niej sentyment więź itp. Niestety jak się dowiedziałam mentalnie chyba tego związku nie zakończył pomimo że związał się ze mną ponad rok po rozstaniu. Co mam w takiej sytuacji zrobić ? 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy, jak długo jesteście w relacji i jak Ty się czujesz w tym związku. Ja mam podobnie, mój partner też idealizuje swoją byłą dziewczynę, nazywał ją nawet miłością życia (będąc w dwuletnim związku ze mną!!). Ja, niestety, dowiedziałam się o tym na dość zaawansowanym etapie naszej relacji.  Zdecydowałam się pozostać mimo wszystko w związku, ale odczuwam tego skutki - bardzo to zaniżyło moje poczucie własnej wartości. Myślę, że w podjęciu decyzji pomoże Ci ustalenie, czy mają jeszcze kontakt ze sobą, jak się rozstali, kto zerwał, jak dawno temu, jak długo Wy jesteście razem, jak mocno jest zaangażowany w związek z Tobą, czy relacja jest symetryczna, czy oparta na poświęcaniu się, jak dużo czasu razem spędzacie, no i przede wszystkim, jak Ty się czujesz w tej relacji. Nikt Ci nie doradzi, bo Ty jesteś najlepszym ekspertem w swojej sprawie. To jest bardzo trudne, ja sama pisałam na wielu forach i oczekiwałam... w sumie sama nie wiem czego, chyba głównie zrozumienia, wsparcia. Wiem, że chciałabyś usłyszeć konkretną podpowiedź, w którą iść stronę, ale nikt nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności. Najwięcej o Waszej relacji wiecie Ty i Twój partner.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.