Skocz do zawartości

Mąż za karę poszedł na seks za pieniądze


Polecane posty

Za to, że czytałam wiadomości męża z koleżanką z pracy, mąż wymyślił mi karę, że pójdzie na seks za pieniądze, bo poczuł się tak urażony... i zagroził, że jak znowu zobaczy, że czytam zrobi to samo. Nie mogłam się z tym pogodzić. Od tego momentu było coraz gorzej w naszym małżeństwie, aż teraz jesteśmy na etapie rozstania.
Dla mnie jest nienormalne wymyślić coś takiego. Ja wiem, że nie powinnam czytać i źle zrobiłam, ale on uważał że miał prawo tak zrobić i nie ma wyrzutów sumienia i powiedział, że zrobił by tak samo. Nie wiem, czy można po czym takim dalej tworzyć związek. Nie chciałam się rozstawać, myślałam, ze jeszcze jakoś się to uratuje, ale było tylko gorzej, nie mogłam tego zaakceptować i mieliśmy tylko coraz więcej wzajemnych pretensji. Mąż w końcu stwierdził, że lepiej się rozstać, bo ja nie mogę o tym zapomnieć. Gdyby chociaż przeprosił i powiedział, że już by tak nie zrobił, to mogłabym sobie z tym poradzić, ale w tej sytuacji nie dawałam sobie rady i nie mogłam znieść jego braku szacunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna różnica między wybaczaniem a zapominaniem, zazwyczaj ludzie nie potrafią tego odróżnić a już na pewno żyć z tym i dalej kontynuować swoje role w związku czy w pojedynkę. To samo z karaniem… kara Cię za coś, kocha Cię za coś i jeszcze trochę tu możnaby powymienić, ale w końcu jesteście dorosłymi ludźmi, więc macie prawo i obowiązek traktować się poważnie, wymagać od siebie lojalności a przede wszystkim ufać sobie na wzajem. Ale do sedna. W związku nie ma miejsca na życie prywatne tzw internetowe, bo albo jest się razem i nie ma się nic do ukrycia albo rodzą się takie niuanse, że jedno oszukuje drugiego a finał jest nie taki jakbyśmy oczekiwali. Blokowane, pinowane telefony czy zahasłowane komputery robią swoje, rodzą się domysły, podejrzenia bo w końcu co ma myśleć osoba, która tego doświadcza? Ten co jest nieuczciwy nie powierzy parterowi dostępu do swoich treści bo przecież ma coś do ukrycia. Tu nie chodzi o kontrolowanie czy nawet brak zaufania, ale o gotowość, aby dzielić się z tym drugim wszystkim nawet tym prywatnym cyfrowym życiem. A w kwestii kary, że pójdzie (poszedł), skorzysta (skorzystał) z seksu za pieniądze. Jego wybór, tylko niech nie zapomni po drodze zrobić badań na choroby weneryczne. Skutek uboczny takiej formy rozrywki może mieć opłakany finał. Jeśli masz możliwość postaraj się zawalczyć o siebie, o swoją godność. Szacunku raczej się nie spodziewaj bo partner zbytnio się pogubił w tym wirtualnym prywatnym świecie. Wg mnie puść wolno bo najwidoczniej taki człowiek nie jest gotowy ani do rozmowy ani do wzajemnej uczciwej relacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, nad czym Ty sie zastanawiasz? Jakie karanie? W zdrowym związku, związku partnerskim, nie ma czegoś takiego, jak karanie. To, co zrobił Ci mąż, jest poniżające i jest manipulacją. To jest w zasadzie już przemoc. Poszukaj wsparcia - ale takiego realnego - i odejdź od niego, zadbaj o siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.