Jump to content

Brak zdolności społecznych


Recommended Posts

Dzień dobry z góry przepraszam jeżeli pomyliłem wątek ponieważ nie jestem pewien do czego mój problem. Nazywam się Arek jestem 22 letnim mężczyzną i niestety muszę to o sobie powiedzieć że jestem kompletnym nieudacznikiem życiowym. Ma wielkie problemy z utrzymaniem pracy do tej pory pracowałem aż w 5 firmach i nigdzie nie przepracowałem dłużej niż 1.5 roku i nigdzie nie miałem dobrego wyniku i nie spełniałem podstawowych wymogów. Wydaje mi się że mam duże problemy z adaptacją do nowych warunków, długo zajmuje mi ogarnięcia się w nowej sytuacji np. jak byłem jeszcze w szkole to z kolegami dopiero pod koniec każdego etapu (najlepiej się dogadywałem się z znajomymi i miałem najlepsze oceny w ostatnich klasach w poprzednich klasach walczyłem o zdanie z klasy do klasy). Teraz studiuje prawo zaocznie na uniwersytecie Śląskim i mam dość średnie rezultaty ale nie stety przez moje problemy zawodowe mam spore problemy z spłatą studiów. Dodatkowym problemem jest to że nie umiem kompletnie czytać emocji innych osób np nigdy nie wiem czy jak ktoś się śmieje to że mnie czy z czegoś innego i często nie umiem zrozumieć kontekstu sytuacji. Bardzo proszę o pomoc dlatego że przez fakt że nie umiem odnaleźć się w społeczeństwie mam poważne problemy życiowe 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Arek, to genialne że w wieku 22 lat odkryłeś że nie masz zdolności rozpoznawania uczuć, poważnie. Większość facetów przez całe swoje życie tego nie zauważy wogóle, część dopiero to zauważy gdzieś na umownej połowie życia najczęściej  już na sali rozpraw w Sądzie rejonowym. Mówię poważnie , bez żartu. Masz dużo czasu by tego się nauczyć a mając tę wiedzę już nie przegrasz swego życia. Jesteś w dobrym miejscu i normie, działaj dostałeś szanse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.