Jump to content

Toksyczny związek


Kas

Recommended Posts

Witam,mam 35 lat i jestem atrakcyjną,zaradną kobietą.Parę lat jestem z partnerem po przejsciach,który pił alkohol.Odkąd jesteśmy razem nie pije,jest za to bardzo nerwowy,krzyczy,małe rzeczy wyprowadzają go z równowagi.Zdarza mu się w złości coraz częściej mnie obrazić,wyzwać.Kiedyś przepraszał,teraz już nawet nie ma wyrzutów sumienia.Gdy mu zwracam uwagę-dpowiada,że go wyprowadzam z równowagi.Co oczywiście nie jest żadnym tłumaczeniem,on nie panuje nad sobą w normalnej konwersacji.Nie radzi sobie z emocjami.Zastanawia mnie jego brak szacunku do mnie,ta granica była stopniowo przesuwana.W końcu piwiedziałam żeby zabrał rzeczy.Kocham go,ale już nie mogę znieść takiego braku szacunku i starań aby nad nerwami pracować.W stosunku do innych osób nie zachowuje sie w ten sposób.O czym to świadczy?

Boję się,że problem tkwi we mnie.Obawiam się,że kolejny partner będzie podobny,skoro problem braku granic,asertywności,szacunku,poczucia wartosci jest we mnie.

Stawiaam mu granice,warunki,prosiłam i jest coraz gorzej.W końcu powiedziałam dość,ale kocham go.Chciałabym żeby coś z tym zrobił.Może jednak problem.tkwi w nim i nie powinnam siebie tym obarczać i zwyczajnie odciąć się.Mam mętlik w głowie i sercu.Moj syn go kocha,ma 10 lat,nie jest jego dzieckiem,ale nie może też być świadkiem takich zachowań.

Jak państwo to widzicie?Ciężko.mi obiektywnie spojrzeć na sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę mam nadzieję, że wszyscy mogą się wypowiedzieć i nie czynię jakiegoś nietaktu udzielając się.. 😉

No tak myślę sobie że może te granice i groźby jakie stawiałam były przez niego przekraczane a Ty nie dotrzymywałaś zapowiedzianych konsekwencji i stąd ten coraz większy brak szacunku do Ciebie. 

Nerwowość zapewne wynika z chęci sięgnięcia po coś mocniejszego i świadomość, że nie może tego zrobić wzudza w nim złość, którą jak to zazwyczaj bywa wyłafowuje na najbliższej osobie..

Twój syn go kocha ale czy on w takiej sytuacji kiedy nie będziecie razem okaże się na tyle odpowiedzialny żeby utrzymywać kontakt z chłopcem? 

Życzę Ci dużo siły i wytrwałości, może przemyśli to wszystko i dojdzie do mądrych wniosków kiedy pobędzie sam 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.