Jump to content

Problemy rodzinne


Recommended Posts

Dzień dobry. 

Zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż jestem mamą dwójki synów w wieku 7 i 9 lat. Wychowuję ich sama, gdyż ojciec ich nie widział ich od ponad 4 lat. W czym jest problem. Otóż na codzień jak idę do pracy, moimi dziećmi zajmuje się brat i bratowa, którzy mieszkają na dole. Wcześniej była to tylko opieka na czas mojej nieobecności, ale od dłuższego czasu mam problem z tym, że dzieci a właściwie starszy syn nie uznaje innego zdania oprócz zdania wujka. Jest jego autorytetem nade wszystko i moje zdanie nie liczy się praktycznie w ogóle. Ma zaległości w szkole, często nie idzie do szkoły, gdyż cytuję wujek powiedział, że dziś nie musi jak nie chce iść. Mimo, że ja nakazałam inaczej. Nadmienię również, że od ponad pół roku spotykam się z obecnym partnerem i jestem z nim w drugim miesiącu ciąży. Planujemy razem zamieszkać u niego, 35 km od mojego domu. Akceptuje moje dzieci, traktuje ich jak swoje i nie ma z tym najmniejszego problemu, lecz problem w tym, że starszy syn nie chce nawet na weekendy z nami jeździć, bo uważa że dzień bez wujka jest dniem straconym i się buntuje i nie chce ze mną nigdzie jeździć. Na dole ma wszystko, dosłownie wszystko. Gry, telefon, zero zasad. Nie wiem co dalej mam z tym zrobić. Jestem totalnie bezradna, gdyż tracę własne dziecko, bo wujek jest ważniejszy niż ja. Wiem, że jak powiem o przeprowadzce, to brat tak nakręci dzieci, że nie pójdą ze mną. Cały czas to robi, żeby tylko na weekend ze mną nie jeździły. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić. 

Link to comment
Share on other sites

Hej, młodzi chłopcy naturalnie lgną do dorosłego przedstawiciela tej samej płci. Pobierają w ten sposób pierwsze lekcje bycia mężczyzną, wyrabiają wzorce zachowania, kształtują swoją osobowość itp. Z racji nieobecności ojca całkiem dobrym zastępstwem może być ich wujek. Ale wujek powinien być mądry i odpowiedzialny, a co do tego mam poważne wątpliwości czytając Twoją wiadomość. Rozpuszczanie, pozwalanie na wszystko, wagarowanie, zapewne nielimitowany dostęp do gier i przede wszystkim "podkradanie" Twojego syna nie powinno mieć miejsca. Jakieś pomysły dlaczego brat z bratową tak postępują? Swoich dzieci nie mają i sobie "adoptowali" Twoje? A jakie mają zdanie o Twoim nowym partnerze? Wygląda jakby podchodzili do Twojego związku nieufnie i tą nieufnością zarażali siostrzeńca. Zrobić trzeba coś, żeby brat współpracował. Jakie były i jakie są teraz wasze relacje? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.