Jump to content

Myślę ciągle o byłej, pomimo że nie jestem z nią od roku i jestem w trakcie terapii...


Recommended Posts

Tak jak w tytule, rok temu zostawiła mnie dziewczyna na której mi bardzo zależało lub być może wciąż zależy i wciąż od czasu do czasu myślę o niej. Mimo to zdaje sobie sprawę, że nasza relacja nie była do końca zdrowa czyli: ja swoje odwalałem (w skrócie można powiedzieć, że dość grubo imprezowałem),a ona bardziej chciała mnie kontrolować, mimo że nigdy jej nie zdradziłem. 

W sierpniu odnowiłem z nią na chwilę kontakt, ale po 2/3 tygodniach pokłóciliśmy się, a ona stwierdziła że najlepiej będzie jak nie będziemy mieli wcale ze sobą kontaktu. Próbowałem przed świętami do niej zadzwonić i napisać ale najwidoczniej zmieniła numer, tak samo w social mediach (facebook i instagram) próbowałem ją wyszukać i się nie dało (nawet z innych kont i telefonu). A do jej rodzinnego domu nie zamierzam przyjeżdżać, bo nie chciałbym w swojej sytuacji jaką mam narobić problemów z prawem

We wrześniu zacząłem chodzić do psychologa, który mi częściowo pomógł i pogodziłem się z tym, że w 99% na pewno nie wrócę do byłej - na pewno byśmy znowu sobie wypominali swoje błędy nawzajem. Z drugiej strony chciałbym z nią się pogodzić i żyć z nią w zgodzie - możliwe, że nie wyjaśniliśmy sobie wszystkiego to dlatego nie jestem w stanie aktualnie z nikim innym się związać. Co prawda dwa miesiące temu poznałem dziewczynę na apce randkowej i powiedziałem tej dziewczynie jaką mam sytuację, więc jak na razie tylko się kolegujemy, a widzę że ona chce czegoś więcej niż przyjaźń. 

Nie wiem właśnie co dalej zrobić, bo jednej strony nie chce być z dziewczyną w relacji, której nie kocham a jedynie widze w niej kumpla, a z drugiej nie chciałbym z nią kończyć znajomości, bo jednak ją polubiłem i się nawzajem wspieramy... A co do byłej to chyba będę musiał poczekać aż sama do mnie się odezwie (co raczej w to wątpie) lub liczyć na cud, że kiedyś ją spotkam przypadkowo gdzieś...

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś tej nowo poznanej dziewczynie powiedzieć wprost, że nie jesteś zainteresowany czymś więcej? Co do twojej byłej, miałam podobną sytuację i nie dziwię się, że nie chce z tobą utrzymywać kontaktu. Na pewno nie jedna osoba ci mówiła, żebyś sobie dał spokój. Wiem, że to łatwo powiedzieć ale tak będzie najlepiej - nie szukaj z nią na siłę kontaktu, bo tym bardziej będzie ci trudniej zamknąć ten rozdział. Najwidoczniej potrzebujesz więcej czasu, żeby wyleczyć się z byłej - rok to jednak mało czasu, żeby sie pozbierać (niektórzy to potrzebują x lat czasu). Najważniejsze, żeby nie wpakować się w relacje na siłę z osobą do której nic nie czujesz - chociaż nie oznacza to, że nie możesz dalej szukać innej kobiety, bo być może trafiłeś teraz na taką, której widzisz w niej kumpla a nie kobietę z którą chcesz być.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, zagubiona_duszczykaa napisał:

Próbowałeś tej nowo poznanej dziewczynie powiedzieć wprost, że nie jesteś zainteresowany czymś więcej? Co do twojej byłej, miałam podobną sytuację i nie dziwię się, że nie chce z tobą utrzymywać kontaktu. Na pewno nie jedna osoba ci mówiła, żebyś sobie dał spokój. Wiem, że to łatwo powiedzieć ale tak będzie najlepiej - nie szukaj z nią na siłę kontaktu, bo tym bardziej będzie ci trudniej zamknąć ten rozdział. Najwidoczniej potrzebujesz więcej czasu, żeby wyleczyć się z byłej - rok to jednak mało czasu, żeby sie pozbierać (niektórzy to potrzebują x lat czasu). Najważniejsze, żeby nie wpakować się w relacje na siłę z osobą do której nic nie czujesz - chociaż nie oznacza to, że nie możesz dalej szukać innej kobiety, bo być może trafiłeś teraz na taką, której widzisz w niej kumpla a nie kobietę z którą chcesz być.

Tak nie jedna osoba w tym psycholog do którego chodzę. Gdybym miał z ex wszystko wyjaśnione nie szukałbym z nią kontaktu i w końcu zamknął rozdział ale masz troche racji skoro usunęła wszystkie profile w social mediach i nigdzie nie mogę do teraz ją znaleźć nawet znajomi próbowali mi pomóc znaleźć i nic, a wiem że wciąż mieszka z rodzicami ale i tak nie odważę się tam przyjachać, bo nie raz mi groziła policją a niestety w moim przypadku to nie jest na rękę bo byłem karany także pozostaje mi czekać lub może z czasem będę miał ją gdzieś

A co do aktualnej mojej koleżanki to tak dwa tygodnie temu mieliśmy poważną rozmowę i wprost jej powiedziałem, że chcę tylko się przyjaźnić bo faktycznie widzę w niej tylko kumpla, mimo że na początku twierdziła że jest pełnoletnia a tak naprawdę w tym roku ma skończyć dopiero 17 lat więc też dlatego nie chciałbym z małolatą się wiązać i spokojnie do niczego nie doszło, nawet nigdy się nie całowaliśmy tylko przytulanie na powitanie/pożegnanie.

Właśnie myślałem o tym, żeby dalej na spokojnie poszukać innej dziewczyny (starszej) ale to już jednak realnie bo nie chce znów trafić na małolatę i przede wszystkim na tych apkach cieżko facetom znaleźć normalną kobietę chociażby do pisania.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak Ci źle z powodu niewyjaśnionych między wami spraw i tak bardzo Ci to doskwiera, a wiesz gdzie mieszka to może napisz do niej list, w którym na spokojnie wszystko jej wyjaśnisz i definitywnie zakończysz ten rozdział. Nie radzę później  robić sobie nadziei na odpowiedź z jej strony. Zrobić to po prostu dla swojego spokoju i dalej ustalić sobie cele np. jakieś hobby, które sprawiałoby Ci radość, pozwoliło zapomnieć o niej choćby na parę chwil w ciągu dnia na początek. A później będzie już coraz lepiej. Może pomocne będzie też spędzanie czasu wolnego w towarzystwie przyjaciół, rodziny. 

Życzę powodzenia, kiedyś w końcu się uda.

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.