Jump to content

Dziecko wysoko wrażliwe


Recommended Posts

Witam 

Mam córkę 7lat , zawsze była jakby to nazwać przewrażliwiona np panikowała bo koło niej latał owad , jadąc nad morze zapytała się czy się nie utopi (wtedy miała 4lata) , kiedy zdarła kolano to nie można było jej go umyć a teraz kiedy lekko się przetnie to już płacze czy nie poleci jej krew i czy dam jej plaster mimo że nic poważnego się nie stało . Córka także bardzo przeżywa zachowania dzieci w szkole często te błahe . W czerwcu przeszła jakieś załamanie raczej związane przez szkołę i jednego kolegę co było konsultowane z psychologiem i psychiatrą. Ale zastanawiam się czy to może oznaczać że jest dzieckiem wysoko wrażliwym ? Przypuszczamy to ale chciałabym też zasięgnąć porady . 

Istotne rzeczy w tej sprawie to też  jak była mała bardzo szybko zaczęła ładnie mówić , mając 2/3 lata zauważyła że ktoś zjadł np babeczkę z talerza i była wstanie powiedzieć ile , czasami narzeka na ubrania bo za ciasne , bo coś jej się zsuwa , kiedy lecą smutne piosenki to płacze ale nie było tak od zawsze , od kilku dni także około  godzinę trwa zanim uśnie a ja jestem już bezsilna i nie ukrywam zmęczona a chciałabym zrozumieć własne dziecko . Nie wiem czy to wysoko wrażliwość czy może nie radzi sobie z emocjami i jest tutaj inne podłoże . Na koniec zerówki także miała wzmiankę od wychowawcy że właśnie nie radzi sobie z emocjami . Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki 

Link to comment
Share on other sites

Witam, moim zdaniem warto udać się z córką do poradni psychologiczno-pedagogicznej w Pani okolicy. Jest to darmowa i szybka pomoc dzieciom i ich rodzicom. Tam córka zostanie przebana u psychologa i pedagoga,a na końcu poinformują czy dziecko jest wysoko wrażliwe,czy w granicach normy. Oraz podpowiedzą jak wspierać córkę i jeśli będzie taka potrzeba,to wydadzą też opinie do szkoły. Ja byłam w tamtym roku ze swoim dzieckiem w takiej poradni i mogę powiedzieć,że na prawdę warto. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.