Jump to content

Uciążliwi sąsiedzi jak walczyć?


nieogolony

Recommended Posts

Od półtora roku sąsiedzi nie pozwalają się mi wyspać.  Przez rok średnio 5 na 7 dni w tygodniu jestem przez nich budzony. Do pracy, która mieści się spacerkiem od mojego miejsca zamieszkania 15 minut drogi, mam na godzinę 8. Nie widzę więc żadnego powodu by zrywać się z łóżka przed 6, a niestety tak często się dzieje.

Sąsiadom potrafi po kilka razy coś spaść po północy, ostro szurają krzesłami po posadzce przez co powstaje hałas - WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR. Mogliby podkleić nóżki filcem, ale to dla nich za ciężko. Bywa i tak, że po 23 coś przesuwają, potem raz coś spadnie. Potem jest cisza i o północy powtórka z akcji.

 

Niekiedy coś potrafi spaść o 2 w nocy, a i bywa i tak, że robią mi przed godziną 6 pobudkę. Przykładowo dzisiaj, na zegarze była 5,50 a ciągle coś spadało. Najpierw jakby jakaś kulka, która się poodbijała, potem jakby kilka książek zostało rzuconych na podłogę, a następnie dźwięk przesuwania stołka WRRRRRRRRRRRRRRRRRR.

Wczoraj mnie zbudzili o 5,40. W trakcie snu słyszałem stukot. Pytałem osoby, która mi się śniła, co to za dźwięk, lecz nie potrafiła mi odpowiedzieć. Obudziłem się i słyszałem ten dźwięk. To były szpilki. Kobieta przez 10 minut chodziła w tą i z powrotem stukając mi nad głową.

 

Oczywiście używam woskowych zatyczek, ale i one niewiele pomagają.

 

To co napisałem to jedynie parę przykładów.  Rozmawiałem z sąsiadem, a ten kpiąco się wyparł wszystkiego. Po pierwsze uśmiechnął się informując, że oni o tej porze śpią, a nawet jeśli zdarzy im się później pójść do łóżka to starają się być cicho. To kłamstwo, bowiem gdy w okresie świąt rodzina nade mną wyjechała, był spokój i cisza. Gdy tylko wróciła znowu zaczęło być głośno.  Innym razem powiedziałem sąsiadowi, że szuranie krzesła jest bardzo nieprzyjemne i żeby tak nim nie szurał. Niby zrozumiał, a dalej to robi. Kiedy któregoś razu coś spadło o 5, raz, a potem drugi i trzeci, i to jakby jakiś młotek, porozmawiałem z żoną gościa. Udawała niewiniątko, a później słyszałem jak krzyczała do niego - ja nie chcę awantur, ciszej.

 

Łudziłem się, że wreszcie będę miał spokój, a tu dalej to samo.

Nie wiem co ci ludzie robią, że ciągle coś spada, że wiecznie coś rzucają, że szurają, przesuwają.

W trakcie dnia również im często coś spada i są głośni, niemniej mi to nie przeszkadza bo nie ma jeszcze nocnej ciszy. Natomiast wkurza mnie, że ciągle mnie budzą. Jak im coś nie spadnie parę razy w nocy, to spędzają mi sen z powiek wcześnie rano.

Bardzo często im coś spada, rzucają wiele razy jakieś przedmioty na podłogę.

W ubiegłym tygodniu miałem pobudki, w niedzielę coś im spadało o północy, potem szurali stołkiem WRRRRRRRRRRRR, w sobotę o 5:30 15 krotnie coś rzucali na podłogę. W piątek im coś zleciało o 23, a potem babka chodziła o 5 rano przez 15 minut w szpilkach. W czwartek było ok, w środę było ok, we wtorek do północy co jakiś czas im coś spadało, a rano rzucali na podłogę parokrotnie. W poniedziałek tak jak we wtorek.

 

Któregoś razu o 5 rano koleś szurał bardzo, bardzo, baaaaaaaardzo głośno stołkiem. Popukałem w rury, on odpowiedział szurnięciem. Ponownie popukałem w kaloryfer, a on odpowiedział szurnięciem i tak przez kilka minut, on szurnął, ja odpukałem, on szurnął, ja popukałem, on szurnął itd.

 

 

Zastanawia mnie kilka rzeczy:

 

1. W jaki sposób rozwiązać problem?

2. Czy jestem nadwrażliwy, czy mam rację? Bardzo często między 22, a 6 rano zachowują się głośno. Niby muzyki głośnej nie słuchają, ale ciągle coś spada, szurają tymi krzesłami.

3. Ja bym na ich miejscu się bał i wstydził tak robić sąsiadowi z dołu. Zwłaszcza gdyby ten kilka razy zwrócił uwagę, że przeszkadzam mu gdy jest nocna cisza. Dlaczego oni się nie zastanowią, że może być coś na rzeczy skoro parę razy im zwróciłem uwagę?

4. Mają uszy i zegarek chociażby w telefonie. Czy kiedy im kilkakrotnie spadnie jakaś kulka, a potem jeszcze coś rzucą na podłogę to nie słyszą, że to hałasuje i nie widzą że jest przed 6, albo po północy. Nie wiedzą, że skoro jest nocna cisza to trzeba być cicho? Nie rozumiem ich mentalności. Zdarzało się mi wstawać o 5, ale nigdy nie rzucałem na podłogę przedmiotów, zawsze zachowywałem się cicho, A oni nie raz robią jakieś hałasy po północy, szurają krzesłami, coś im parę razy spadnie. Wiedzą że jest nocna cisza, że jest późno i to hałasują, dlaczego to zachowanie się u nich regularnie powtarza? Rozumiem, każdemu może coś spaść, jednak jeśli 5 na 7 dni w tygodniu głośno się zachowują, to nie przypadek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zastanawiam sie czy nie mieszkasz tam gdzie ja mieszkałam, całe noce Ryyyyuwryyy jakby ktoś przesuwał tron z gry o tron, upadnie kuli, kukułka co pół godziny, od 6 rano do 9 wieczorem wilczak samiec skaczący i wyjący, za ścianą nastolatek uprawiajacy sex z dzieckiem i płacz dziecka rano i udająca matka że nie wie o co chodzi.... , w dzień wywierty i burzenie ścian -zawsze gdzieś w tym bloku....blok koło M wilanowska...Ja sie wyprowadziłam bo OD TEGO DOSTALAM DEPRWSJI, miałam nadzieję że mi przejdzie jak odeprześpię ale było za późno i musiałam zgłosić się do psychiatry gdzie dostałam velaxin który pomógł na śpiączki których dostał mój mózg z tych hałasów ale pozostał mi brak koncentracji i problemy finansowe.... przez czas choroby sie uzbierały. Minęło 6 msc. a ja nadal nie mogę dojść do siebie i mam lęki przed spaniem i pracą zdalną z domu, przed sąsiadami wscipskimi i bezwzględnym potworami. Także ja radzę wyprowadzic sie jak najszybciej i zadbac o swoj spokój.  Lekarz psychiatra powiedział że mam nadwrażliwość na dzwieki i od tamtej pory NAPRAWDE MAM AŻ BOLI...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Blog Entries

    • 0 comments
      Warto bronić się przed manipulacją, ponieważ pozwala to zachować niezależność myślenia i podejmować decyzje zgodne z własnymi wartościami. Umiejętność rozpoznawania manipulacji pomaga chronić granice osobiste i zapobiega wywieraniu niechcianego wpływu na nasze działania czy emocje. Obrona przed manipulacją zwiększa pewność siebie, ponieważ daje poczucie kontroli nad własnym życiem i zachowaniem. Dzięki wiedzy o manipulacyjnych technikach i chronieniu się przed nimi, łatwiej jest budować autentyczne relacje, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Zrozumienie, jak działa manipulacja, pozwala również rozwijać umiejętności asertywnej komunikacji, które wspierają zdrową wymianę w relacjach międzyludzkich.
       
       
    • 0 comments
      W ostatnich latach media społecznościowe stały się integralną częścią naszej codzienności, wpływając na szereg aspektów funkcjonowania psychicznego. Chociaż ułatwiają utrzymywanie kontaktów, dzielenie się doświadczeniami i zdobywanie informacji, mają również mroczną stronę, która wpływa na zdrowie psychiczne. Nadmiarowe używanie portali społecznościowych często prowadzi do porównywania się z innymi, co potrafi obniżać samoocenę i wywoływać frustrację, przykrą zazdrość a nawet zawiść. Warto zauważyć, że wirtualna rzeczywistość jest zazwyczaj wykreowana i przedstawia wyidealizowany obraz życia. Trudno go osiągnąć naprawdę, co zwiększa presję i niezadowolenie z siebie.
      Badania dowodzą, że nadmierne (powyżej 30 minut dziennie) korzystanie z mediów społecznościowych może prowadzić do problemów takich jak depresja, lęk, problemy ze snem, a także zwiększone poczucie izolacji społecznej, mimo kontaktu z innymi ludźmi online (raczej dla mózgu ma on charakter wybrakowany, bo nie odbywa się face to face). Należy zatem zachowywać balans i umieć korzystać z tych narzędzi w sposób świadomy, przemyślany, zdroworozsądkowy. W praktyce oznacza to wyznaczanie granic czasowych, świadome kontrolowanie treści, które konsumujemy, oraz unikanie kompulsywnego sprawdzania powiadomień (np. wyciszenie ich gdy nie są absolutnie niezbędne).
       

      Ważnym krokiem w kierunku zdrowego korzystania z mediów społecznościowych jest tzw. cyfrowy detoks – ograniczenie czasu spędzanego na portalach społecznościowych lub okresowe całkowite wylogowanie się. Warto również zadbać o jakość interakcji online, wybierając wartościowe treści, które inspirują, edukują lub relaksują, zamiast wywoływać negatywne emocje.
      Mądre korzystanie z mediów społecznościowych może przyczynić się do budowania pozytywnych relacji, rozwijania pasji i zdobywania wiedzy. Trzeba jednak mieć na uwadze wpływ, jaki mają one na nasz nastrój i zdrowie psychiczne. Lekceważenie tej kwestii może być groźne.
      Jeśli czujesz, że media społecznościowe mają negatywny wpływ na Twoje samopoczucie lub funkcjonowanie na co dzień, np. okrada Cię z cennego czasu który mógłby być poświęcony na coś pożytecznego i zdrowego, warto rozważyć kontakt z psychologiem online. Specjalista może pomóc w wypracowaniu zdrowych nawyków, nauczeniu się wyznaczania granic oraz radzeniu sobie z emocjami i presją społeczną związaną z cyfrową rzeczywistością.
    • 0 comments
      Przekonania to głęboko zakorzenione myśli i przekonania, które kształtują nasze postrzeganie siebie, innych ludzi i otaczającego świata. Wpływają na to, jak reagujemy na sytuacje, jakie podejmujemy decyzje oraz jakie mamy emocje. Przekonania mogą być zarówno adaptacyjne, wspierając nasze cele i rozwój, jak i dezadaptacyjne, ograniczając nas oraz obniżając poczucie własnej wartości i prowadząc do nadmiernego stresu oraz frustracji. Negatywne przekonania często powstają na bazie doświadczeń z przeszłości, takich jak krytyka, porażki czy trudne relacje.
      Zmienianie negatywnych myśli na bardziej konstruktywne jest kluczowym elementem pracy nad sobą, a jednym ze sposobów jest identyfikacja tych przekonań. Warto zwrócić uwagę na to, jakie myśli pojawiają się w trudnych sytuacjach – czy są one automatycznie negatywne i pełne krytyki wobec siebie lub innych? Rozpoznanie tych schematów jest pierwszym krokiem do zmiany. Przykładem może być przekonanie „Nigdy mi się nie uda” lub „Nie zasługuję na sukces”. Często takie myśli są zbyt ogólne i nie odzwierciedlają rzeczywistości, obarczone są zniekształceniami poznawczymi (specyficznymi usterkami w rozumowaniu).
       

      Następny krok to próba zakwestionowania tych przekonań. Warto zadać sobie pytania, czy dane przekonanie jest prawdziwe, czy zawsze jest takie samo, czy istnieją dowody, które mogłyby je podważyć. Tego typu pytania pomagają spojrzeć na własne myśli bardziej obiektywnie i z dystansem. Kolejną techniką jest zastąpienie negatywnych przekonań bardziej konstruktywnymi myślami – np. zamiast „Nigdy mi się nie uda”, można pomyśleć „Mam szansę spróbować i nauczyć się czegoś nowego”.
      W pracy nad przekonaniami warto rozwijać umiejętność uważności (mindfulness), która pomaga w rozpoznawaniu i akceptowaniu negatywnych myśli bez utożsamiania się z nimi. To pozwala zmniejszyć ich wpływ na emocje i zachowanie.
      Psycholog online może być wsparciem w pracy nad przekonaniami, pomagając zidentyfikować te, które są destrukcyjne, oraz ucząc technik ich zmiany. Pomoc psychologiczna, która skupia się na relacji między myślami, emocjami i postępowaniem, jest skuteczna w modyfikowaniu negatywnych wzorców myślowych i budowaniu zdrowszych, bardziej adaptacyjnych przekonań. Prowadzi to do poprawy jakości życia, zwiększenia pewności siebie i większej satysfakcji z codziennych doświadczeń.
       
       
    • 0 comments
      Szczęście jest kluczowym elementem dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego, wpływając pozytywnie na nasze relacje, pracę oraz ogólne zadowolenie z życia. Dążenie do szczęścia pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby, pragnienia i wartości, co przekłada się na bardziej autentyczne i spełnione życie. Szczęście nie jest jedynie chwilową emocją, ale także stanem umysłu, który można kształtować przez rozwijanie pozytywnych nawyków myślowych, wdzięczności i uważności. Wartość szczęścia polega również na jego zdolności do zwiększania odporności na stres i trudności, co umożliwia lepsze radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Jako psycholog podkreślam, że dążenie do szczęścia to proces, który wymaga świadomego działania, ale przynosi długotrwałe korzyści dla jakości życia. Jak poczuć się szczęśliwszym? Temat omawiam w podcaście:
       
       
    • 0 comments
      Sesje z psychologiem online pozwalają na wygodę – możesz uczestniczyć w nich z dowolnego miejsca, bez wychodzenia z domu. Terapia online jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z dojazdem lub mieszkają w miejscach o ograniczonym dostępie do specjalistów. Psycholog online daje możliwość elastycznego umawiania sesji, co jest korzystne dla osób z napiętym grafikiem. Dzięki terapii online możesz łatwiej przełamać bariery związane z uczuciem wstydu czy lękiem przed wizytą w gabinecie.
       

      Konsultacje psychologiczne online są tak samo skuteczne jak te stacjonarne, zapewniając pełne wsparcie i profesjonalizm. Terapia przez Internet często wiąże się z niższymi kosztami niż tradycyjne spotkania w gabinecie. Psycholog online umożliwia szybszy kontakt ze specjalistą, bez długiego oczekiwania na wizytę. Dzięki terapii online możesz pozostać w znanym sobie, komfortowym środowisku, co ułatwia otwieranie się i wyrażanie emocji. Spotkania z psychologiem online mogą być bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami lub ograniczeniami ruchowymi. Wsparcie psychologiczne online pozwala na natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych, nawet jeśli jesteś daleko od swojego terapeuty. Terminy zwykle są rano, w ciągu dnia i wieczorem.
       
      Formularz rezerwacji: https://ocalsiebie.pl/formularz-rezerwacji-cennik/ 
      Promocje: https://ocalsiebie.pl/promocje-psycholog-online-skype/
      Dofinansowanie: https://ocalsiebie.pl/psycholog-online-gdy-jest-ciezko/

      Nasi kliencie trafiają do nas wyszukując w sieci hasła takie jak:
      Psycholog online przystępne ceny Dofinansowanie na terapię psychologiczną online Tanie konsultacje psychologiczne przez Internet Psychoterapia online z dofinansowaniem Niedrogie sesje z psychologiem online Psycholog online dla osób o niskim budżecie Dostępna pomoc psychologiczna przez Skype Psychoterapia online z niskimi kosztami Wsparcie psychologiczne w przystępnej cenie Sesje terapeutyczne online dofinansowane Psycholog internetowy – tanie sesje Pomoc psychologiczna dla każdego budżetu Terapia online – opcje finansowania Konsultacje psychologiczne online – przystępne ceny Tania terapia psychologiczna przez Internet Dofinansowanie usług psychologa online Psycholog online z dopłatą Psychoterapia przez Skype w korzystnej cenie Psycholog na sesje online – wsparcie finansowe Niedroga pomoc psychologiczna przez komunikator Gabinet psychologiczny przez internet to strona na którą trafiają osoby zainteresowane takimi zagadnieniami jak: Psycholog online przez Skype, Terapia psychologiczna online, Konsultacje psychologiczne przez Internet, Psychoterapia online, Porady psychologiczne przez Skype, Psycholog na sesje online, Pomoc psychologiczna przez Internet, Terapia indywidualna przez Skype, Psycholog online bez wychodzenia z domu, Psychoterapia przez komunikator internetowy, Konsultacja psychologa online, Terapia psychologiczna na odległość, Psycholog internetowy, Jak znaleźć psychologa online, Wsparcie psychologiczne przez Skype, Profesjonalna pomoc psychologiczna online, Sesje terapeutyczne przez Internet, Psycholog online - bezpieczna terapia, Spotkania psychologiczne na zasadzie wideorozmowa, Psychoterapia online dla każdego.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.