Jump to content

Zazdrość o partnerkę


bill bill

Recommended Posts

Witajcie, mam takie pytanie do Was :-). Mam dziewczynę, która jest ze mną, mówi mi, że mnie kocha.Mieszkamy oddzielnie ponieważ mamy dzieci.Spotykamy się prawie każdego dnie. I teraz mam problem, Ona chodzi na spotkania ze znajomymi, integracje oraz wyjazdy z grupą lecz beze mnie. Wśród tych znajomych jest mężczyzna, który kiedyś z nią był a teraz pracują razem. Partnerka zapewnia mnie,że nic do niego nie czuje i nie chce z nim być. Za każdym razem jak wychodzi z nimi i z nim do knajpy lub na wyjazd, to siedzę u siebie, sam, w mieszkaniu i myślę co ona tam robi?, czy podczas noclegu nie są jednak razem lub czy w knajpie nie siedzą blisko siebie a potem nie zastają sami i np. się przytulają lub całują. Czy to normalne, proszę o odpowiedź, czy jestem chorobliwie zazdrosny?. z góry dziękuje za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim musiałbyś sprecyzować co to są za spotkania / wyjazdy integracyjne? Tylko jedne przychodzą mi na myśl - związane z pracą. Komuś kto nie ma możliwości w nich uczestniczyć trudno jest zrozumieć zasadność tych spotkań i najczęściej kojarzy się z filmem „Integracja”. Nie ukrywam, ze jest wiele zbieżności, ALE pamiętaj o tym, ze to w dużej mierze zależy od ludzi czyli od uczestników. Co do zdrady. Jeśli ma do niej dojść to niekoniecznie podczas takiego wypadu. Nie tylko na spotkaniach integracyjnych się pije, rozmawia, blisko siedzi czy tańczy. Można zdradzić nawet w domu - emocjonalnie a to już jest zdrada partnera i może byc gorsza od tej fizycznej. Co do byłego chłopaka. Nie uważasz, ze ta „ich” historia się skończyła i przeszła już jako wspomnienie? Przecież partnerka wybrała Ciebie. Jeśli to Ci nie wystarcza powróć do rozmowy, ale nie zabraniaj. Trzeba pogodzić to, ze wiele firm organizuje tego typu spotkania dla swoich pracowników bo ma to i dobre strony dla zawodowego szczebla. Nic gorszego nie może byc w związku jak zakazy. Przyniosą one odwrotny skutek. Już nie raz tutaj przytaczałam pewne słowa, które są fundamentem każdego związku - to komunikacja, szacunek i zaufanie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.