Jump to content

Co sprawia, że jestem fałszywa?


martyna999

Recommended Posts

Witam odkąd pamiętam jestem bardzo fałszywą osobą mówię mamie co powiedziała siostra, szwagrowi co mama, teściowej co kto inny.... nie mam wyczucia nie jestem godna zaufania bo każda rzecz powiedziana przy mnie może powtórzona mam 25lat. Płaczę pisząc to ponieważ znów to zrobiłam nieumyślnie i znów jeden jest skłócony z 2 przeze mnie. Za każdym razem chce to zmienić probuje się odciąć od bliskich aby tego nie robić a wychodzi jak zawsze mam tak dosyć siebie chyba już każdy mnie nienawidzi czy da się to jakoś zmienić? Czy może powinnam iść do psychiatry? Strasznie żałuję wszystkiego ale oczywiście gdy jest już za późno.

Link to comment
Share on other sites

Często fałszem chcemy podkreślić swoją obecność bądź uwagę, poczuć się kimś ważnym. Tylko, ze zbyt późno uświadamiamy sobie, ze to nie tak miało wyglądać bo w końcu po drodze zdążyliśmy skrzywdzić czy urazić drugiego człowieka. Fałszem i podstępem tylko zrazisz do siebie innych. Nikt nie będzie darzył Cię zaufaniem a dotyczy to różnych kręgów od najbliższych Ci osób aż po znajomych czy tez współpracowników z jednego miejsca pracy. Na początek spróbuj postawić sobie zasadnicze pytania. Dlaczego tak się zachowuję i co tym chciałabym zdobyć? Od kiedy taka jesteś? Czy miałaś powody by często z kimś rywalizować (rodzeństwo, koleżanki etc), o jakieś względy i dlaczego? Czy w przeszłości mogłaś liczyć na pomoc, gdy tego potrzebowałaś? Kto najczęściej Ciebie zawiódł mimo, ze wcześniej obiecał poprawę? To w dużej mierze pomoże Ci na zmianę nastawienia a przede wszystkim nieetycznego postępowania. Nie musisz nic udowadniać, wystarczy otworzyć się na drugiego i pokazać prawdziwą siebie. 

  • Podoba mi się to 1
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.