Jump to content

Kryzys


josefina

Recommended Posts

Część wszystkim. Szukam pomocy na forum bo potrzebuje spojrzenia z boku. Liczę że ktoś odpowie a ja przedstawię jak najlepiej sytuację. Jestem w związku ponad 6 lat. Generalnie układało mam się,mamy podobne poglądy chociaż rzecz jasna są różnice. Nasza znajomość zaczęła się od zwykłego koleżeństwa, rzadko się kłóciliśmy i w sumie nadal rzadko kłócimy. Ale właśnie coraz częściej i to o bzdury totalne. Partner twierdzi że nie byłam taka wcześniej,ja z kolei czuje się krytykowana ( nie tak robię,powinnam inaczej np. bzdura typu że nie zakładam gwizdka na czajnik ),czuje się nie taka,niewystarczająca. Rzeczywiście,reaguje emocjonalnie ,nie do końca adekwatnie czasami. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jak o tym rozmawiać,co w takiej sytuacji robić bo może macie podobne doświadczenia. Zależy mi na związku i partnerze. Nie mogę napisać że jemu jest też wszystko jedno ale mam wrażenie że utknęliśmy 

Link to comment
Share on other sites

A może warto usiąść obok siebie na sofie, rozluźnić się i zacząć szczerą rozmowę w stylu: Pamiętasz jak się poznaliśmy, pamiętasz jak razem się tutaj wprowadzaliśmy, od czego zaczynaliśmy, jak tutaj czy w innym miejscu wyglądało, jak mieszkaliśmy na przysłowiowych kartonach… i iść tą ścieżką by powspominać te Wasze wspólne 6 lat. Znacie się spory kawałek czasu i znacie swoje przyzwyczajenia. Byc może te starcia słowne wynikają ze zbyt długiego przebywania ze sobą. Trochę czasu dla własnych zainteresowań, sportu, nauki, czy spotkań ze znajomymi/rodziną w znacznym stopniu wpływa na unikanie niepotrzebnych zgrzytów. Nie zawsze musimy przebywać ze sobą 24h na dobę bo tak się po prostu nie da. Jeśli nie wyczuwasz jakichkolwiek porównań Twego wyglądu czy zachowań do innej osoby nie powinnaś szukać dodatkowych powodów do niepokoju. Z wiekiem stajemy się inni aniżeli na początku naszych relacji. Poza tym jako kobieta wytłumacz swojemu partnerowi czego oczekujesz i co niekiedy wpływa na „wybuchowe” zachowanie. Nie zapominaj o potrzebach partnera, on tez zasługuje na szczerość. 

Link to comment
Share on other sites

Hej,wielkie dzięki za odpowiedź. Spojrzenie kogoś z dystansu pomaga. Spędzamy czas oddzielnie,każde z nas ma jakieś swoje miejsce, ale fakt, może jednak za dużo. Za dużo siedzenia w domu bo typ się zmieniło,kiedyś częściej wychodziliśmy. Fajna podpowiedź bo może warto właśnie wrócić i przypomnieć sobie dlaczego w ogóle zaczęliśmy być razem. Nie,do innych osób/kobiet nie jestem porównywana,bardziej mam wrażenie że partnerowi zaczęły przeszkadzać rzeczy które do tej pory mu nie przeszkadzały,vice versa zresztą. Jestem też po operacji,już jakiś czas minął,histeroktomia i partner twierdzi że to od tej pory się zmieniłam. Zajmował się mną,był ale miałam poczucie że mało tak emocjonalnie ( nie jest wylewny).  Fizycznie ale nie psychicznie. Zastanawiam się czy mogłam poczuć się wówczas zaniedbana i to jakoś rzutuje,gdzieś we mnie zostało. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.