Skocz do zawartości

Rozstanie


Patrykozaur

Polecane posty

Mam 31 lat a moja była Dziewczyna 34, znajomość zaczęła się od pisania na instagramie, mnie wtedy nie było w Polsce od marca do sierpnia, przez ten czas ciągle pisaliśmy. Po powrocie praktycznie od razu zamieszkałem u Niej w Jej wynajmowanym mieszkaniu bo moje jest jeszcze w fazie urządzania. I wszystko układało się cudownie, oboje się czuliśmy jak byśmy się znali od wielu lat. Po ok miesiącu sama mi dorobiła klucze do swojego mieszkania. Ja zaproponowałem Jej mieszkanie u mnie ale Ona nie chciała ponieważ stwierdziła że moja Mama za bardzo uczestniczy w urządzaniu tego mieszkania. Nie poruszałem więcej tematu mieszkania bo zawsze było to powodem kłótni. Ale wszystko się układało do momentu aż moja dziewczyna zaczęła mieć niestabilną sytuację w pracy przez to chodziła ciągle zdenerwowana. Jeszcze ja po powrocie do Polski zacząłem trochę za często pić alkohol ale porozmawialismy o tym, wziąłem się za siłownie i pływanie. Ja mam pracę i byłem gotowy Jej pomóc tylko może źle zrobiłem że Jej o tym nie powiedziałem, w połowie października podjęła decyzję że musi zrezygnować z mieszkania i znaleźć tańsze. To powiedziałem Jej że zdążę dokończyć swoje w co nie uwierzyła, wziąłem się odrazu do roboty i dzień w dzień robiłem coś w mieszkaniu. Myślałem że będzie jeszcze je wynajmować do końca miesiąca ale znalazła szybko mieszkanie. Chciałem Jej pomóc w przeprowadzce ale Ona stwierdziła że zawiodła się na mnie że zostawiłem Ją ze wszystkim sam że może liczyć tylko na siebie. Ostatnio byłem natrętny z wypisywaniem i błaganiem żeby Ado mnie wróciła, że wszystko naprawie, że zmienie swoje podejście. Na początku nie chciała się wgl zobaczyć. Udało się tylko raz spotkać pod koniec października. Pisała że nie wie czy chce żebym to naprawił że potrzebuje czasu bo się zawiodła na mnie. Ja pisałem później ze smutku sms za sms i napisała mi że się z kimś spotyka ale w to akurat wątpię bo sama powiedziała że nie chce już wchodzić w żaden związek że chce sama sobie ułożyć życie, napisała to pewnie dlatego że byłem strasznie natrętny z dzwonieniem i smsowaniem a Ona potrzebowała spokoju z powodu wszystkich negatywnych emocji. 3 dni temu posłuchałem rady kolegi który miał podobny problem, poradził mi żebym nie pisał ani nie dzwonił chociaż przez tydzień że Ona musi ochłonąć, a to takie strasznie kuszące coś napisać. Może zatęskni i napisze do mnie, chociaż jeszcze jak byliśmy na etapie pisania jak raz nie odzywałem się przez tydzień to nawet jak już byliśmy ze sobą wypominała mi to wiele razy. Proszę jak ja mogę Ją odzyskać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli ktoś wyraźnie daje do zrozumienia, że woli, aby nie kontaktowano się z nim, należy to uszanować i nie napierać, nie narzucać się, nie przekraczać tej granicy. Traktowana w taki sposób osoba może się bardzo zrazić lub nawet przestraszyć lub poczuć atakowana, szantażowana emocjonalnie. Zdecydowanie należy zaniechać takich działań, mówiąc potocznie, dać sobie na wstrzymanie. Nie da się nikogo na siłę zmobilizować do tego, by utrzymywał z nami kontakt, jeśli osoba tego nie chce. Rozumiem, że przeżywa Pan zawód miłosny, więc proszę skoncentrować się na swoim powrocie do równowagi, skupić się na odzyskiwaniu dobrego samopoczucia. Czas pokaże, co będzie dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniła do mnie ze dlaczego w poniedziałek nie przyjechałem po ładowarkę powiedziałem że byłem zajęty, a Ona zeby dzisiaj o 17 się spotkać na mieście i mi odda to tyle, powiedziałem że mam badania o 16:30 Ona że jak tak to w inny dzień, czy mogę uznać to za szukanie kontaktu, dodam że ładowarkę by mogła przekazać komuś z kim pracuje ponieważ są tam osoby które znam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie można to uznać za próbę odnowienia kontaktu, ale sugerowałbym, aby na nic konkretnego nie nastawiać się. Równie dobrze, może to być pretekst do poważnej rozmowy bądź pożegnania. Warto do tego podejść bez wielkich oczekiwań, bez "ciśnienia" i na spokojnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i kilka dni temu się spotkaliśmy znowu chodziliśmy za rękę itp a nastepny dzień zrobiła się znowu dla mnie nie dostępna, czy to chodzi o to że potrzebuję czasu bo po tym jak nie pisałem było już dobrze bo się z chęcią spotkała ale po spotkaniu zacząłem znowu wypisywać

Edytowano przez Patrykozaur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Patryk zrób wreszcie męski krok. Nie pisz nam tu o trzymaniu się za ręce. Przepraszam, ale bądź facetem. Co z tym mieszkaniem, olej rady mamusi. Nic do Twojej mamy nie mam. Ale to apel do Ciebie. Pokaż kobiecie, że działasz. A nie odblokowała mnie na messengerze, to naprawdę przepraszam „pierdoly”. Skończ ten ten remont. Jakkolwiek zorganizuj kolację, jak nie gotujesz , zamów. Przymocuj czerwoną wstążkę na drzwi, zrób w programie kreatywne zaproszenie, wyślij wraz z pocztą kwiatowa do tej Twojej i działaj. Podejmij  decyzję. 

Edytowano przez Sad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.