Jump to content

zdrada ideałów


Recommended Posts

dzień dobry. nie radzę sobie z tym, że uprawiałam seks. od początku: mam już Dziecko, które wychowuje samotnie i radzę sobie w życiu bez większych problemów. jednak z racji tego, że Dziecka w planie nie było po rozstaniu z partnerem postanowiłam, że więcej seksu uprawiać nie bedę. 

na początku tego roku poznałam meżczyżnę. mimo stosowania dwóch metod antykoncepcji wspartych kalendarzykiem po kilku miesiącach znajomości okazało się, że jednak jestem w ciąży. w pierwszych dniach byłam w szoku. półtora tygodnia od zdiagnozowania ciąży u lekarza poroniłam. na szczęście poroniłam. partner zaraz po moim wyjściu ze szpitala mnie zostawił. 

i z tym radzę sobie okej. ani poronienia ani rozstania nie przeżywam. mam świadomość, że nie na wszystko mam wpływ. 

jednak nie radzę sobie z tym, że mimo postanowienia o życiu bez seksu ja TO zrobiłam. zdradziłam sama siebie, swój ideał, swoje postanowienie. od kilku tygodni z tyłu głowy mam myśl, że jestem oszustem. oszukałam sama siebie. 

nie radzę sobie z tym. pod koniec roku 2022 zakończyłam psychoterapię. nie wiem czy na nią wrócić czy nie. nie wiem co zrobić z tym natrętnym głosem w głowie, który mi wypomina oszustwo i moją głupotę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.