Skocz do zawartości

Zostawił mnie w ciaży


Lili37

Polecane posty

Witam. Pisze tutaj bo już naprawde nie wiem gdzie mam udać się o poradę. Byłam w bardzo nieudanym małżeństwie, mój Mąż był impotentem i potwornym kłamca. Ten związek od samego początku był straszna porażka, okazało się ze Mąż pisze na jakiś portalach randkowych z kobietami i mężczyznami… jak rowniez spotyka się z nimi. Nie miało to dla mnie znaczenia nawet nie byłam zazdrosna biorąc pod uwagę to ze i tak nic by nie zrobił. Czułam się samotna, nie mogłam patrzeć na niego, był obrzydliwy dla mnie. Zalogowałam się na portalu randkowym, po paru dniach napisał do mnie mężczyzna, zaczęliśmy rozmawiać, fizycznie bardzo mi odpowiadał, ale później jak wysłał mi swoje zdjecie już nie takie podrasowane to sobie myśle kurcze nie mój typ, nie wiem jak to się stało ale wymieniliśmy się numerami, zaczęliśmy rozmawiać. Uwielbiam jego głos, to w jaki sposób wypowiadał nawet słowo tak. Byla po ciężkim rozwodzie sam wychowywał 17letniego Syna. Pojechałam do niego. Było jak w bajce. Zakochana po uszy. Tydzień byłam w domu miesiąc u niego. Żyliśmy jak malzenstwo. Wszystko bym zrobiła dla niego. Wszytko robiliśmy razem, z jego rodzina się uwielbiam codzinnie jeździliśmy do jego Mamy i rodziny. Wspólni znajomi. Z jego Synem dogadywałam się dobrze. I nagle zaczął spóźniać mi się okres, myśle sobie 2 dni to nie tragedia zrobiłam test negatywny, po 10 dniach zrobiłam następny pozytywny 2 kreski, poszłam do apteki kupiłam jeszcze dwa dla pewności wszystkie pozytywne. Bałam się mu powiedzieć. W końcu powiedziałam, jego reakcja była bardzo negatywna, powiedział ze zamawiamy tabletki, nie to ze ja nie chce tylko mam to zrobić. Nie byłam wstanie tego zrobić, przez 4 dni płakaliśmy i obwinialismy się wzajemnie. Ja brałam tabletki antykoncepcyjne i on uważał ze go oklamalam, ja nie chciałam mieć naprawde dziecka nie byłam przygotowana na to mam 37 lat i chciałam już żyć bez zobowiązań. Argumentował to tym ze jego Syn powiedział mu kiedyś ze jak zrobi coś takiego to zerwie z nim kontakt. Moje serce zostało zdeptane. Obudziłam się rano, spakowałam w jedna walizkę resztę rzeczy wyrzuciłam do śmietnika wsiadłam w pociag, miałam nadzieje ze przyjedzie i zatrzyma mnie nie zrobił jednak tego. Jestem już tydzień ponad u rodziców, on po tym jak dojechałam pił pare dni nie chodził do pracy, powiedział ze on kochał mnie jak nikogo dotąd a ja mu zrobiłam coś takiego. Jestem w 8 tygodniu ciąży, spie po 3 godziny w nocy, strasznie za nim tęsknie, nie wyobrażam sobie życia bez niego, była całym moim światem. Może ktoś podpowie co mam robić? To jest taki typ człowieka ze jest bardzo zamknięty w sobie, nie wiem czy ja dobra decyzje podjęłam? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lili, przeczytałam kilka razy Twój wpis i proponuję abyś zrobiła to samo i byc może dojdziesz do zbieżnego z moim rozwiązania. Przez cały czas zastanawia mnie jedna mysl. Okey początek znajomosci, zaiskrzyło między Wami mimo, ze już na wstępie byla Jego wpadka - prawdziwy wizerunek, który często ludzie upubliczniają a prawda jest zdecydowanie inna. Dzień po dniu związek Wasz kwitł … do pewnego czasu, mogę nawet śmiało napisać do pięknego dnia, gdy zakomunikowałaś, ze po wykonaniu testów jesteś w ciąży. Nie takiej reakcji się spodziewałaś. Poczułaś mocny policzek tym bardziej, ze uczciwie podeszłaś do sprawy stosując antykoncepcję. Nasuwa się pytanie kim właściwie byłaś dla tego Pana? Czy wogóle wiązaliście jakaś wspólną przyszłość tym bardziej przebywając często w gronie jego znajomych i bliskich? Zaangazowalas się a On? Zbyt lekko, ulotnie i jeszcze z szantażem na barkach własnego syna. Zatem rodzic nie ma już prawa ułożyć sobie życia tym bardziej, ze to młodzieniec prawie pełnoletni i lada moment wyfrunie z ojcowskiego gniazda. Twój były partner nie był i nie jest gotowy na rodzinę, na stały związek. Byc moze poprzednie małżeństwo zrodziło ten brak gotowości a tym bardziej odpowiedzialności. Szkoda, ze wcześniej nie zostało to między Wami ustalone. Masz 37 lat (domyślam się po lili37) i kogos maleńkiego pod sercem. Żyj całym swoim życiem wlasnie dla tej istotki. Sprawy formalne (uznanie ojcostwa, alimenty) zostaw na później, skup się na zdrowiu i na kolejnych miesiącach. A rodzice … dobrze, ze ich masz, pomogą jeśli już nie wyciągnęli do Ciebie pomocnej ręki. Mało piszesz o pracy, wiec nie wiem czy wogole pracujesz. Ubezpieczenie jest potrzebne do darmowej opieki zdrowotnej dla Ciebie a później i dziecka. Jesteś dorosła i wierze, ze silna. Tylko odwagi, masz dla kogo żyć, pamiętaj o tym. Stres, płacz to najgorsze co mozesz teraz zafunfować sobie i dziecku podczas ciąży. Przed Tobą ogromne zadanie a później egzamin. Zdasz go tak jak każda z nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.