Jump to content

Nastoletnie problemy


Patrycha

Recommended Posts

Kochani mam trudny temat do ugryzienia . Chodzi o mojego 16 letniego syna i jego  dziewczynę. Miała zostać tylko na jedna noc w sylwestra u nas w domu zgodziłam się teraz są wakacje i syn twiedzi ze to nie jest problem ze jego dziewczyna u nas pomieszkuje. Nie wiem czy może ja jestem jakaś zacofana czy on przesadza bo  twierdzi ze wszyscy jego znajomi nocują u dziewczyn lub one u nich w wakacje bo to normalne. Za moich czasów takie zachowania były niedopuszczalne ale nie wiem może teraz się coś zmieniło. Ta sytuacja bardzo mnie trapi bi nie chce wyjść na wyrodna matkę ale nie chce  pozwolić synowi wejść sobie na głowę. Może mądre osoby z doświadczeniem cis podpowiedzą 

Link to comment
Share on other sites

Witaj Patrycjo, jestem mamą 14 latka. Raczej nie jestem nadgorliwa, lecz jeśli słyszę hasło „będę nocował u kolegi” to jako rodzic musze wiedzieć kim jest ta osoba. Jeśli nie znam rodziców rówieśnika u którego ma spędzić dluzszy czas a przede wszystkim zostać na noc to mimo chwilowego buntu mojego dziecka, ustalam z jego pomocą lub samodzielnie kontakt do rodziców lub opiekunów, tak by mieć możliwość krótko z nimi porozmawiać o planach naszych dzieci. Działa to tez i w odwrotnym kierunku jeśli ktos miałby nocować w naszym domu. Jeżeli Twój syn ma „dziewczynę” z którą spotyka sie od jakiegoś czasu regularnie to tym bardziej reaguj a jeśli trzeba wyraźnie sygnalizuj, rozmawiaj z synem czy nawet i z jego koleżanką a przede wszystkim z opiekunami dziewczyny. Masz prawo mieć obawy, a kontrola to normalny odruch rodzica.  Dziwne, ze im nieobecnosc corki nie przeszkadza i nie martwią sie gdzie spędza większość wolnego czasu.  Tutaj chodzi o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeśli nie wprowadzisz jasnych komunikatów teraz to mozesz odrobine byc zaskoczona. Aktualnie dzieci dojrzewają znacznie szybciej niż my w ich wieku. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, postaraj sie spokojnie porozmawiać z synem i wytłumaczyć co Ciebie niepokoi. W przypadku głębszej więzi syna np z tatą poproś męża o wsparcie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.