Skocz do zawartości

Mieszkanie z teściami


Xkasiax

Polecane posty

Witam, 

 

Mam 27 lat, mój narzeczony 30. Jesteśmy ze sobą 2 lata, od roku mieszkamy razem. Wcześniej na wynajmowanym mieszkaniu gdzie naprawdę życie we dwójkę mimo depresji, z którą sobie poradziłam w dużej mierze dzięki partnerowi wspominam cudowne. Po 3 miesiącach od zakończonego leczenia oświadczył mi się. I tu zaczęły się schody, moi rodzice nie wtrącają się do niczego, za to rodzice narzeczonego nawet chcieli sami salę wybrać. 5 miesięcy temu zaproponowali nam wspólne mieszkanie, zgodziłam się, bo perspektywa odłożenia na wesele bez pakowania się w kredyt bardzo mi odpowiadała. To byl najgorszy błąd w moim życiu, po niecałym miesiącu mieszkania już wiedziałam, że długo nie wytrzymam. Mieliśmy sie urządzić po drugiej stronie domu jak chcemy, w rzeczywistości swoje meble i polowe ciuchów musiałam wyrzucić, bo dostałam 3 małe półki. Nie będę opisywać zachowań przyszłych teściów, ale wszystko co nie zrobię robię źle. Zaczęłam więcej pracować, żeby jak najmniej czasu spędzać w domu, do swoich rodziców jeżdżę sporadycznie, bo wracam później z płaczem, bo nie chce wracać. Odsunęłam sie od partnera w momencie jak balam sie mu powiedzieć o wszystkim, bo to jego rodzice i teraz nie potrafię zmniejszyć dystansu między nami. Sama nie wiem czy przestałam go kochać czy jest dla nas szansa, mimo tego, ze nie wiem co czuje nie wyobrażam sobie życia bez niego, cały czas mam nadzieje, ze jak zamieszkamy znowu sami to wszystko będzie jak wcześniej. Czuje jak to mnie zżera od środka, czuje się samotna, jest mi zle. Boje się mu powiedzieć co się aktualnie ze mną dzieje, bo boje się, ze go zranię, a dwa tygodnie temu popłakał się mówiąc, ze widzi, ze się odsunęłam, ze nie jestem z nim tylko obok. Widok płaczącego narzeczonego złamał mi serce, nie wiem co robić, czuje że stoję w miejscu. Czy jest możliwość odbudowania relacji sprzed 5 miesięcy, bo na ten moment zastanawiam się czy jest sens brać ślub. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dobrze ujęłaś na samym początku … „i tu zaczęły się schody…” a tych schodek nie ubywa, ale będzie przybywać. Wspólne zamieszkanie z rodzicami czy z teściami zawsze jest i będzie problemem dla każdej ze stron.  Zapewne tłumaczysz sobie, ze gdyby na miejscu rodziców Twojego chłopaka byliby Twoi rodzice byłoby łatwiej… Otóż nie, gdyż dyskomfort mógłby poczuć w takim przypadku Twój narzeczony. Jeszcze naście albo i lepiej dzieści lat temu zasada była taka, ze młodzi mieszkali w domach rodzinnych a dopiero po ślubie rozpoczynali  wspólne życie w mieszkaniu tudzież domu. Trendy i zwyczaje uległy przemianom a Ty doświadczasz wlasnie takowych. Dla Ciebie jako młodej kobiety jest to trudne, bo po pierwsze zamieszkałaś zupełnie w obcym domu, gdzie panują reguły „pani i pana domu” a do których niestety musisz się przyzwyczajać. Nikłe masz szanse na dokonywanie metamorfoz i zmian w oddanej do dyspozycji częściej domu bo już na samym początku musislas pozbyć się swoich mebli i rzeczy osobistych a to duży nietakt ze strony Tych państwa. Trzy pólki w szafie to mega ograniczona przestrzeń dla przyszłej synowej. Postawienie warunków przez gospodarzy domu nie wróży nic dobrego a prowadzic może do konfliktów, wzajemnych frustracji i zniechęcenia. Nie wiem jakie planujecie wesele ale jeśli „większe” to  jest ryzyko ze Wasza dwojka nie przetrwa tego czasu. Narzeczony jest między młotem a kowadłem. W dodatku jeśli nie potrafi wprost rozmawiać z rodzicami jego uległość względem nich będzie zgubna. Do takiej uległości dążyć mogą względem Ciebie bo przecież powinnaś odwzajemnić wdzięczność za dach nad głową. Jeszcze trochę a będziecie oboje rozliczani z finansów, lub sprawdzani ile uzbieraliscie na wesele bądź powinniscie więcej dokładać się do wspólnego budżetu. Zastanów się i porozmawiaj z narzeczonym czy nie lepiej pojsc na swoje, gdzie nikt nie będzie naruszał Waszej przestrzeni i nikt nie będzie dobrym doradzcą a zrezygnować z licznego czy hucznego wesela i zorganizować mniejsze dla najbliższych z rodziny lub przyjaciół? Przecież chodzi o Was o Wasza przyszłość. Jeśli teraz ktos ingeruje w Twoje życie blokuje zmiany to po ślubie gdy tam zostaniecie nie będzie łatwiej i lepiej a wręcz odwrotnie. Twoi rodzice podjęli inne stanowisko i nie chcą się wtrącać ale tez niechętnie i z cierpieniem będą patrzeć na Twoje łzy. Cokolwiek nie powiedzą nie będzie to spójne z decyzjami i słowami rodziców narzeczonego. Jesteście młodzi i nie pozwólcie sobą manipulować już na starcie. Kochajcie rodziców i szanujcie jak Was nauczyli. Pielęgnujcie rodzinne relacje bo tego nikt Wam nie zabroni. Wytłumaczcie spokojnie swoje obawy i to ze chcielibyście zamieszkać oddzielnie by realizować swoje plany życiowe. A wesele to nie „pępek świata”, mniejsze kameralne przyjęcie może byc tez piekne tak jak i piękna biała sukienka, piękny bukiecik, wyszukane obrączki, fotograf czy kamerzysta jak i super zabawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.