Jump to content

Mam problem z moja relacja z dzieckiem


Recommended Posts

Witam. Mam prawie 2,5 letnie dziecko i czuje jakbym go juz nie kochala. Ciaza byla nie do konca planowana, ale ucieszylismy sie, ze zostaniemy rodzicami. W miedzyczasie zostalismy malzenstwem i pierwsze 1,5 roku dziecka bylo cudowne. Wiadomo, wstawanie w nocy (dziecko karmione piersia do prawie 2 roku zycia), zadnych wyjsc, ale mi sie to podobalo i bylam przeszczesliwa. Po drugim roku zycia moje dziecko nadal sika w majtki... Stasznie mnie to irytuje, gdzyz jej rowiesnicy juz dawno maja ten problem za soba. Czuje, ze moje dziecko jest glupie i wstyd mi za nie i czuje tak jakbym go juz nie kochala. Dziecko wzbudza we mnie jedynie negatywne emocje. Oczywiscie dbam o dziecko, w domu nie ma zadnych uzywek ani przemocy, ani nawet krzykow, cichych dni. Jestesmy bardzo zgodnym malzenstwem, dziecko tez nie jest jakos szczegolnie niegrzeczne (ani tez wyjatkowo grzeczne), ale czesto lapie sie na tym, ze mysle o moim dziecku, ze jest glupie, beznadziejne itp... Przypomina to troche depresje poporodowa, ale po porodzie nie mialam takich akcji. Po porodzie bylam dumna jak paw z mojego dziecka i wszystko robilam z pelnym zaangazowaniem i miloscia.. Nie wiem co jest ze mna nie tak.. Chcialabym, zeby bylo jak dawniej... 😞

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Wiesz, moje dziecko skończyło roczek i tak nie bardzo interesuje się zabawkami ale mam świafomość tego że jest tylko i wyłącznie wynikiem mojego braku zdolności do zabaw z dziećmi, po prostu nie umiem go tymi zabawkami zainteresować.. I jeśli długo nie będzie umiało korzystać z nocnika to jak myślisz? Czyja to będzie wina? Ja wiem że moja bo przecież to ja go wszystkiego uczę.. Obrałaś system nauki siusiania który do Twojego dziecka nie przemawia, jest tyle filmików na YT z poradami.jak nauczyć dziecko sikania do nocnika..

Ja pooglądałam jak inne matki zachęcają dzieci do zabawy i moj synuś w ciągu dwóch tygodni zaczął się sam zabawkami bawić.

Twoje dziecko nie jest głupie! Potrzebuje tylko dobrego, kreatywnego nauczyciela 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.