Jump to content

On nie chce rozmawiać


Ewela40

Recommended Posts

Co zrobić jeśli od kilku LAT on nie che rozmawiać o problemach uczuciach  w sytuacjach kryzysowych ciche dni to jego specjalność, dodatkowo nie rozmawia o życiu codziennym (chyba że już musi albo mu się wymsknie) bardzo często jest tak że się dowiaduje o różnych rzeczach od innych członków rodziny lub znajomych przez przypadek (że jesteśmy zaproszeni do jego siostry na imieniny w konkretnym dniu mogę się dowiedzieć ramo jak teściowa potrzebuje czegoś do ciasta i trzeba do sklepu pojechać) o moje sprawy tez nie pyta... to zawsze a wyciągałam rękę jako pierwsza i potem bywał mój monolog on kilka rzeczy wtrącił albo nie i udawał że wszystko jet ok za kilka miesięcy kolejna akcja wg schematu on coś odwala ja się złoszczę on milczy unika ja che się pogodzić gadam gadam on przytakuje i znowu niby jest ok... rok temu się wyprowadziłam bo już nie wytrzymałam no odezwał się niby warunki ustalone co i jak wróciłam do domu z dziećmi, kolejna wtopa ja mówię że nie godzę się na takie traktowanie (żarty ze mnie za moimi plecami i żartowanie że jesteśmy po rozwodzie) on nic nie mówi unika rozmawia ze mną o dzieciach albo wcale. Czy w ogóle jest sens to ciągnąć ?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno znasz powiedzenie „Mowa jest srebrem a milczenie złotem” i wypada do niego po części się odnieść. Słowa wypowiadane trzeba umieć kontrolować a jeśli się tego nie potrafi to lepiej zamilknąć by nie ranić…  Stwierdzasz, ze mąż milczy od LAT a zatem na pewno nie od zawsze od kiedy go znasz. Przez te wszystkie lata pożycia poznaliście się bardziej niż więcej, poznaliście przyzwyczajenia, codzienne zachowania. Co jedyne przychodzi mi na mysl to to, ze przez te „lata” „przyzwoliłaś” na niektóre zachowania męża, które zaczynaja Ci od pewnego czasu przeszkadzać oraz w większości zapewne  „wyręczałaś” męża ze wspólnego dialogu a mąż po prostu przyzwyczaił się do jednego i do drugiego. Wydaje mi się, ze przez własną wygodę oddał Tobie ważny instrument, natomiast Ty nagle stałaś się głową rodziny, która od lat gra w niej pierwsze skrzypce. Ciche dni nie wróżą nic dobrego bo problemy przemilczane i zamiatane pod dywan i tak i tak zostają a uśpione - wracają jak bumerang. Codzienne problemy należy rozwiązywać i to na pewno nie w pojedynkę a we dwoje. Wiele Was łączy od lat:  dom, obowiązki, zobowiązania, dzieci jak i podział ról. Dorośli ludzie tym bardziej, gdy mają dzieci powinni ze sobą rozmawiać. Przecież to wlasnie rodzice są dla swoich dzieci wzorcem, bo one pewnego dnia będą swych rodziców naśladować. Co do innych członków rodziny i znajomych wypada abyś w obecności męża zakomunikowała, że wszelkie terminy spotkań, przygotowywania uroczystości czy jakikolwiek podział co do poczęstunków ustalono z Tobą, poniewaz dowiadujesz się o tych planach na ostatni moment a to w efekcie prowadzi często do niezręcznych dla Ciebie sytuacji (przytocz nawet przykłady takich zdarzeń). Prawda, onieśmielisz swego męża, ale cóż przedtem to Ty czułaś się najczęściej źle. Zatem niech i on poczuje jak to jest miło, gdy wszyscy patrzą… Co do niesmacznych żartów typu, ze jestescie po rozwodzie może zaskocz go po prostu stwierdzeniem lub pytaniem - Wiesz, stopniowo zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, ze chyba masz rację. Od dłuższego czasu zauważyłam, ze męczy Cię rodzina i obowiązki z nią związane, a wspomniany rozwód rozwiązałby Twoje codzienne problemy. Jakie masz zatem propozycje w tym temacie? Niekiedy wiadro zimnej wody pomaga by bierna osoba wybudziła sie nagle z długiego snu. 

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Komunikacja w związku to podstawa. Nie może być tak, że ktoś nie wyraża swoich uczuć i nawet nie dyskutuje o życiu codziennym. Wcześniej czy później może to doprowadzić do czegoś niedobrego. Żartowanie z tego, że jesteście po rozwodzie jest wrogim zagraniem i może najlepszym wyjściem jest rzeczywiście spełnić skryte marzenie tego pana. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.