Jump to content

Trudny związek


xxk

Recommended Posts

Cześć. Jestem z chłopakiem od pół roku. Jak się spotykamy to jest fajnie na spotkaniach. Problem leży z naszym kontaktem w tygodniu, bo ja straszną wagę przywiązuje do pisania smsów, a on nie aż tak bardzo. Często z rana napisze mi: "Miłego dnia" i tyle. Odzywa się dopiero wieczorem pisząc co tam robił w ciągu dnia. Ja bym wolała więcej żeby pisał, nawet w południe się odezwał, a on milczy 😔😔😔nie chce z nim się kłócić, bo mi zależy na nim, ale z drugiej strony boję się, że to mi bardziej zależy niż jemu. Nawet jak u mnie w domu całujemy się, przytulamy i jesteśmy blisko to nigdy nie powiedział mi słów: "kocham Cię." Tak mi tego brakuje :( ale z drugiej strony przecież nie upomnę się żeby mi to powiedział. 😔😔

Nie wiem czy powinnam się zdystansować i wyluzować i przestać patrzeć w ten telefon czy napisał, czy nie. Ja nie wiem już co robić :( czasem mało nie oszaleje, bo mnie myśli zabijają czy mu na mnie zależy czy nie i co robić dalej 🙁🙁🙁 pewnego razu tak się z nim skłocilam, że nie odzywał się do mnie wcale i potem znajoma zobaczyła ze ma konto na portalu randkowym, zaczęłam starać się o niego I pytałam czy się spotkamy bo walczyłam o związek. Po każdej kłótni ja pierwsza pisze, a on milczy😔😔wiele razy już uratowałam związek, bo ciągle pierwsza po kłótni się odzywałam:(teraz nie wiem czy dobrze robiłam, bo może ma tylko satysfakcję ze mnie.

Link to comment
Share on other sites

Droga „xxk” słowo pisane to nie to samo co słowo wypowiedziane. Smartfony tak zawładnęły umysłami ludźmi (szczególnie młodymi), ze bez nich nie wyobrażają sobie funkcjonować. W dodatku kciuki same się rwią by pisać i pisać a zamiast rozmawiać siedzą tuż obok i prowadzą konwersacje na ekranie. A teraz do sedna. To, ze Ty uwielbiasz pisać i otrzymywać SMSy nie znaczy, ze chłopak Twój za tym przepada. Poza tym czy nie czujesz, ze aż za bardzo wymuszasz na nim kontakt? Mogliście od samego początku Waszego związku to ustalić. Prywatność danej osoby to rzecz święta. Każde z nas zasługuje na takie chwile i na czas dla siebie i na własne potrzeby. Wyobrażasz sobie byc z chłopakiem nieustannie 24h? Przecież to niemożliwe a jeśli ktos tak doświadczył to zapewne szybko się zmęczył. Teraz ze sobą chodzicie i już chłopak szuka strefy wolnej a co będzie jeśli za jakiś czas zwiążecie się na stałe i razem zamieszkanie? Będzie uciekał z domu pod byle pretekstem? Powinnaś porozmawiać np z mamą, z tatą lub z kimś kto byłby skłonny wyjaśnić Ci na czym polega związek i jak ciężko trzeba na niego pracować przez lata by było idealnie (no prawie idealnie). Związek to partnerstwo to podział ról i wzajemne wsparcie. W każdym związku jest miejsce na prywatność na chwile, które jeden czy drugi poświęca swoim zainteresowaniom, spędza czas w gronie swoich znajomych, udaje się do miejsc w pojedynkę etc. Inaczej bardzo szybko partnerzy by sie sobą znudzili, gdyby wszędzie przebywali razem i wszystko robili wspólnie. Powinnaś  nauczyć się szanować czas innych. Aktualnie masz może tego czasu więcej niż on z racji szkoły, pracy a chłopak odmiennie. Przypomnij sobie jak wyglada jego dzień. Może w pośpiechu, może wykonuje coś dodatkowego by w przyszłości móc z tego skorzystać? A co do wyznania „kocham Cię” to warto się nad tym zastanowić. To tylko słowa, fakt dla większości magiczne, ale aby je wypowiedzieć trzeba byc na prawdę pewny swoich uczuć względem drugiej osoby. Za kilka lat przypomnisz sobie ten post i wtedy zrozumiesz lub już bedziesz wiedziała co miałam na myśli. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.