Jump to content

Niewiem co mam robic.


Recommended Posts

Witam

Mam dość poważny problem (przynajmniej według mnie). Mam koleżankę (która ma chłopaka niewiem nawet ile czasu) w pracy z którą od jakiegoś czasu mam nienajlepszą relacje w sumie to sam je pogarszam.

Sprawa wyglada tak, na początku nasze relacje były bardzo dobre typu kolega koleżanka. Zawsze przechodziła, zagadywała i uśmiechała się, gdy miała ciężka prace a wszyscy w okol niej stali i rozmawiali ja nie czulem oporu żeby podejść i jej pomóc nawet z czasem zapytała się mnie o transport do pracy co 3 tyg na co się zgodziłem, mówiła ze będzie z jeszcze jedna koleżanką. Podczas tego jak je woziłem zobaczyłem ze ona chce swoja koleżankę ze mna zeswatać jednak jej koleżanka mi się nie podoba, jest trochę nudnawa i nie umie zachęcić rozmowy. Po jakimś czasie dziewczyna z którą mialem tak dobry kontakt zaczęła się dość dziwnie zachowywać, unikała mnie gdy podchodziłem żeby pogadać uciekała panicznie od rozmowy. Pewnego dnia zaczęliśmy rozmawiać o świętach i powiedziałem jej ze chyba bede sam je spędzał po czym ona mi wykrzyczała żebym wypie**dalal do tej drugiej. Poczułem się potraktowany przedmiotowo i jak jakis śmieć, niewiedzianem co o tym myśleć nawet nie mialem odwagi do niej podejść pogadać o tym bo wiedziałem ze będzie unikać rozmowy itp. Pewnego dnia jeden z kolegów poszedł do niej zapytać się czemu mnie tak traktuje czy mnie nie lubi po czym ona podeszła do mnie i powiedziała ze nie jest zła i ze nie jest obrażona ale jej czyny mówiły co innego traktowała mnie najgorzej z wszystkich nawet z osobami z którymi się nie lubiła zaczęła rozmawiać jak gdyby nigdy nic. Z czasem ludzie zaczęli widzieć ze coś jest nie tak i jak mnie pytali to zacząłem im mówić jak jest jednak z tego co zauważyłem to są bardziej po jej stronie. Niewiem co mam o tym myśleć i co dalej mam zrobić nawet zacząłem jej unikać całkowicie (co pewnie było błędem). Chciał bym z nia o tym porozmawiać polepszyć nasze stosunki bo jak by nie patrzył to pracujemy razem ale niewiem czy to ma sens, nawet zauważyłem ze ona się zachowuje tak jak by nigdy nic się nie stało, dodam ze mam 32 lata jestem typowym introwertykiem nigdy do niej nie zarywałem ani jej nic nie zrobiłem i takie typu akcje mnie porostu wbijają w ziemie myślę ze nawet mam depresje od tego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony mi czas

Link to comment
Share on other sites

A nie sądzisz, ze w tym przykrych okolicznościach uczestniczyć może „ta druga” i jeśli dobrze zrozumiałam Twój wpis chodzi o koleżankę z która rzekomo chciała Ciebie zeswatać? Nie znasz relacji i bliskości dwóch kolezanek, nie wiesz czy są przyjaciółkami czy po prostu w obecnej sytuacji rywalkami. Byc może wpadłeś w oko tej jak to określiłeś nudnawej dziewczynie, a ona z powodu zawodu coś tam sobie knuje albo używa pomówień pod Twoim adresem. Podobnie może być z tą o której mowa w poście. Kobiety mogą i są nieobliczalne niestety i większość może to potwierdzić. Rozmowa w cztery oczy jak najbardziej jest konieczna abyście wrócili na służbową drogę bo w końcu widzicie się przez piec dni w tygodniu. Co do relacji koleżeńskich w pracy to bądź czujny i rozważny. Wpadniesz w sidła romansu albo jednorazowemu uniesieniu i faktycznie masz pozamiatane. Osobiście jeśli chodzi o mnie to starałam się trzymac jednej własnej zasadzie, która nie ukrywam była niekiedy bardzo trudna - przyjaciół / bliskich relacji damsko męskich nie ma się w pracy. Praca to praca a życie osobiste to inna bajka i należy to rozdzielać. Co więcej należy pamiętać, ze prędzej czy później takie znajomosci niosą ze sobą ryzyko. Można łatwo wpaść w tarapaty, utracić bądź być zmuszonym, aby zmienić prace. Relacje i wcześniejsze zażyłości ulegną diametralnej zmianie, nie wspominając już o opinii, którą ktoś może wystawić i nastawić innych przeciwko Tobie. Lepiej tego unikać i trzymać po prostu dystans. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.