Jump to content

Problem z dzieckiem i partnerem


Recommended Posts

Witam!

Jestem samotna matką 8 latki . Zawsze miała mocny charakter lecz była grzeczna dziewczynka. Od pół roku mieszkam z mężczyzną który nie jest jej ojcem , relacje ich są średnie . On nie ma podejścia do dzieci . Chcialby wydawać dyspozycje , dokuczać młodej , głupio żartować ( nic nie dają tłumaczenia i rozmowy ze to źle podejście ) często z tego powodu się kłócimy . Córka w ostatnim czasie zaczęła strasznie pyskować . Nie tylko względem mnie , faceta , ale także wobec rówieśników stara się być władcza ( choć to ostatnie miała od zawsze - ostatnio się nasiliło) . Kiedy ja mowie jaki mam do niej przykładowo problem " rozbierz łóżko , proszę już od 10 min " ona zaczyna krzyczeć na mnie że chyba nie zrobi tego sama !! , Kiedy mówię że to jej wina że nie zrobiła zadania w dzień , bo o nim zapomniała to krzyczy że mam jej pomóc i koniec bo ona tego nie rozumie. Traktuje mnie coraz gorzej, nie podoba mi się to . To tylko przykłady ale coraz częściej reaguje kłótnia ze mną zamiast posłuchać co mówię i nie dyskutować ..co robię nie tak ? Jak na nią zadziałać ? Jak przekazać partnerowi że ma źle podejście ? Czuje się bezradna

Edited by Beata815
Źle wypelnilam
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Córka może czuje się pokrzywdzona nie tylko na pani partnera ale i na panią bo zostaje poniekąd atakowana glupimi żartami jak i podporządkowanie się obcemu człowiekowi od tak po prostu nie jest czymś normalnym, prawda? No a pani nic z tym nie robi, bo jeśli pani go prosi i tłumaczy a on nic siobie z tego nie robi to należaloby wyciągnąć z tego jakieś konsekwencje...To że pani się z nim spotyka nie znaczy, że upoważnia go to do odgrywania roli ojca.. 

Jak rozmawiać z partnerem? Postawić sprawę jasno albo zacznie córkę traktować z szacunkiem albo się rozstajecie. Chyba że chce jej pani zafundować niską samoocenę i nerwice.. od razu nasuwa mi się myśl że pani partner jest bardzo niedojrzałym człowiekiem

Edited by Dżasta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.