Jump to content

Toksyczny partner


Dymka96

Recommended Posts

Cześć

Mam 27 lat i jestem mamą 2 dzieci. (synek 1,5 roku, córka 4 miesiące). Odkąd urodziła się córeczka z moim partnerem nie dogadujemy się totalnie. Między nami jest codzienna nienawiśc do siebie nawzajem. Partner pracuje za granicą. Ma pracę w systemie 2/3(2 Tygodnie pracuje za granicą, 3 tygodnie jest w domu). W tym czasie jak on jest za granicą jestem z dzieci sama, nie mam pomocy rodziny. Partner jest ze Śląska, Wynajmujemy mieszkanie  niedaleko miejscowości w której mam dom rodzinny. Od 4 miesięcy codziennie wysłuchuje ze jestem głupia, brzydka a nawet paskudna, nazywa mnie śmieciem i gownem, życzy mi żebym zdechła.czasem nawet zdarzy się że mnie uderzy. Nie mam w ogóle pomocy przy dzieciach z jego strony, w domu nie robi nic, ciągle mnie wyzywa,obraza, każe wypieprzać z domu i tu się pojawia problem bo niby mogę wrócić do rodzinnego domu. Mieszka tam tylko moja mama ale właśnie ona także jest toksyczna osoba, traktuje mnie jak popychadło, dzieci jak ją odwiedzają to mają wszystkie zakazy jakie tylko mogą być. Jestem w pułapce, nie wiem co mam zrobić. Chcę się uwolnić od partnera bo mnie niszczy i dzieci także. Do mamy wrócić nie chce bo ona też powoduje że mi się zyc odechciewa. Proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Twój partner poniża Cię i to ostro, a Ty jesteś tego świadoma - to jest już dobry znak. Odejście od niego - jeszcze lepszy znak. Mama traktuje Cię, jak popychadło (i traktowała, jak się domyślam) - to prawdopodobnie jest przyczyną związania się z takim partnerem. Nie wiem, na ile możesz z nim pogadać odnośnie Twoich uczuć i tego, co Cię boli, ale tak czy inaczej - zbieraj dyskretnie materiały dowodowe (nagrania audio) jego niszczących zachowań, idź do prawnika, a on powie Ci co możesz z tym zrobić. Bo jak mogę się jedynie domyślić - prawdopodobnie jesteś finansowo zależna od niego. Zrobił Ci dzieci, to niech je alimentuje, abyś mogła żyć z dala od niego i jego niszczących zagrywek.

To tak w skrócie, bo mało szczegółów waszej relacji przedstawiłaś. Jak już uwolnisz się od niego, to idź na psychoterapię przepracować dzieciństwo, abyś nabrała pewności siebie i nie trafiała więcej na takich ludzi, jak Twój partner.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.