Jump to content

Platoniczna miłość, która zawładnęła moim życiem


Recommended Posts

Dzień dobry,

Zwracam się z następującym problemem. Bardzo proszę mnie nie oceniać, chociaż wiem, że moje zachowanie nie byłoby dobrze oceniane społecznie.

Noc sylwestrowa była chyba najgorsza w moim życiu. Chłopak w którym się podkochuje oświadczył się mojej dobrej koleżance – na moich oczach. Mój mąż przyjaźni się z tym chłopakiem, kolega był też świadkiem na naszym ślubie. Pobraliśmy się w 2020 roku.

Wiem, że nie powinno tak być. Uczucia moje do tego chłopaka były chyba od zawsze od 2016 roku, ale dopiero na pół roku przed ślubem zyskały na sile. Myślałam, że to stres przedślubny, że to nic takiego i mi się wydaje. W 2021 roku zapoznałam koleżankę z tym chłopakiem, mimo ,,ukłucia w sercu”,  próbowałam się pogodzić z rodzącym się u nich uczuciem. Nie pogodziłam się. Nie miałam pojęcia, że to wszystko tak przybierze na sile, że będą narzeczeństwem. Dobrze znam moją koleżankę, wiem że teraz nasze spotkania – również te we czwórkę będą opierały się na rozmowach o weselu, które oczywiście będzie pewnie za max. rok, bo dziewczyna bardzo narzuca mu swoje zdanie.

Męża kocham, nie wyobrażam sobie końca małżeństwa. Nie chciałam żeby tak wyszło, nie chciałabym żeby mnie spotkało to samo z jego strony, broniłam się przed tym uczuciem, ale tak jest. Chcę wiedzieć czy były jakieś uczucia po drugiej stronie, wiem że nie wybaczę sobie gdy się nie dowiem. Nie mam zamiaru też robić scen, bo nie jestem nastolatką, chcę zacząć wreszcie żyć i mieć te ,,drzwi” zamknięte.

Podczas zaręczyn czułam jak grunt wali mi się pod nogami. Minęła chwila zanim miałam siłę wstać i im pogratulować. Spojrzał na mnie od razu kilka razy - te oczy mówiły: ,,Tak się widzisz to życie ułożyło” – widziałam smutek w tych oczach. 

Chcę zerwać znajomość z kolegą, nie chce już dłużej tego wszystkiego przeżywać. Chociaż też chciałabym, żeby ten chłopak pozostał w życiu męża, jest dla niego bardzo ważny. Chcę sobie z tym wszystkim poradzić, dlatego też zapisałam się za tydzień do psychologa – na moją pierwszą w życiu wizytę. Na ich weselu chcę już mieć to rozpracowane.Moje myśli nie dają mi jednak teraz funkcjonować i muszę coś z tym zrobić. 

Czuję tylko, że aby zacząć żyć, muszę spotkać się z nim, równocześnie z tym spotkaniem – powiedzieć sobie: koniec. Chce mu powiedzieć, że coś do niego czuję  – i tyle - nie rozmawiać o tym. Chcę go poprosić, aby uniknąć spotkań we czwórkę, bo rozmowy o weselu będą mi teraz sprawiały ból. Chcę go poprosić żeby pomógł mi ukrócić ten kontakt. Rzecz polega na tym, że mimo moich uczuć, zawsze super nam się we czwórkę spędzało czas. Chciałabym jednak zadbać też o siebie, nie przeżywać już tego wszystkiego i dbać o swoje małżeństwo. Czy takie spotkanie to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że wiele razy. Od tego się w sumie to wszystko zaczęło. Kiedy próbowałam go zeswatać, powiedział, że podobają mu się tylko ...(tu podał zawód jaki wykonuję). Wtedy się do mnie przybliżył, a ja uciekłam, bo tak to mnie zaskoczyło w perspektywie przyszłego ślubu. Długie spojrzenia, stwierdzenia że ładnie wyglądam i ten kontakt wzrokowy po zaręczynach, kiedy miałam wrażenie że patrzymy się na siebie jakbyśmy stracili wszystko. Nieraz w ważnych chwilach dla mojego związku czułam jego rozczarowanie z głosie. Teraz raczej myślę, że jeśli nawet krótko powiem, że coś do niego czuję, a on powie że nic nigdy z jego strony nie było, to pójdę dalej, nie będę się załamywać i zamknę to na zawsze. Niestety chodzi o to, że nie mogę już tego znosić w ciszy, bo niszczy mnie to od środka. 

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak.. Jeśli uważasz, że dał Ci jakieś sygnały.. Zapytaj go o to szczerze na osobności. Możesz też wyjawić co czujesz/myślisz.. Być może to poprostu fascynacja.. Ale spróbuj jeśli nie daje Ci to spokoju, jesteś ciekawa i nie możesz normalnie egzystować. Przynajmniej wszystko się wyjaśni :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.