Skocz do zawartości

Nieszczęśliwa miłość - żonaty kolega.


Kamila K

Polecane posty

Witam. Mam 20 lat, nigdy nie byłam w związku, 2 lata temu poznałam w pracy kolegę starszego ode mnie o 10 lat. Od razu zwróciłam na niego uwagę, on na mnie też. Koleżanka zdradziła mi, że podpytywał ją o mnie, że widziała, jak szukał moich zdjęć w Internecie i koniecznie chciał się czegoś o mnie dowiedzieć. Myślałam, że może nareszcie znalazłam miłość. Kolega okazywał mi zainteresowanie, rzucał spojrzenia, uśmiechy, miłe słowa. Po miesiącu okazało się, że ma żonę :) Ta informacja zbiła mnie z tropu. Próbowałam wyrzucić go z głowy, ale niestety się nie udało. Minęły 2 lata i obecnie jestem przekonana, że jestem w nim zakochana. Przez ten czas zdążyłam nawet poznać faceta, spotykaliśmy się 3 miesiące, ale nam nie wyszło. Byłam pewna, że nowy chłopak odwróci od niego moją uwagę. Tak się jednak nie stało. Mój kolega wcale mi tego nie ułatwia - notorycznie okazuje mi bardzo dużo atencji. Mówi mi często, że ładnie wyglądam, że mam śliczną twarz, wspaniale włosy, że uwielbia ze mną rozmawiać. Kiedyś powiedział do mnie „kotku”. Nieustannie żartujemy i rozmawiamy w dwuznaczny sposób, np. że fajnie by było się gdzieś razem wymknąć. Wszystko utrzymywane jest w tonie żartobliwym, ale przyznam, że miesza mi to w głowie. Codziennie rano tylko czekam na nasze spotkanie, praktycznie cały czas o nim myślę. Mój humor jest silnie uzależniony od sytuacji, które będę z nim miała. Rzadko mówi o swojej żonie, ale gdy tylko słyszę jej imię, kompletnie tracę dobre samopoczucie. Jestem dosyć zakompleksiona, a z jego strony dostrzegam bardzo duże zainteresowanie. Świetnie się dogadujemy, dzięki niemu czuję się piękna, seksowna i atrakcyjna. Widzę w jego wzroku podziw, patrzy na mnie z prawdziwym ogniem w oczach. Żeby było jasno - nie chce nikomu niszczyć związku, na pewno pierwsza nie złożę mu żadnej propozycji. Chciałabym zatem wiedzieć, jak radzić sobie z taką nieszczęśliwą miłością? Minęły 2 lata, a ja wciąż nie umiem przetrwać jednego dnia bez myślenia o nim. Czasem moje zachowanie przypomina nawet obsesję. Nie mogę się pogodzić z myślą, że jest już w jego życiu kobieta, w dodatku z obrączką na palcu. Czy jest szansa, że kiedykolwiek o nim zapomnę? Jak sobie pomóc? :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to zmienić obiekt zainteresowań i unikać dwuznaczących sytuacji z nim. Zdarzają się przypadki kiedy zajęta osoba zakochuje się mimo wszystko w kimś innym i potem tworzą nowy związek jednak w większości (tak mi się wydaje) ludzie szukają odskoczni i zabawy, krzywdząc w ten sposób innych. Żeby temu zapobiec i nie cierpieć - odsuń się od niego. Przed tym ewentualnie możesz dać mu do zrozumienia, że gdyby nie był zajęty to byś była nim zainteresowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.