Jump to content

Nieszczęśliwa miłość - żonaty kolega.


Kamila K

Recommended Posts

Witam. Mam 20 lat, nigdy nie byłam w związku, 2 lata temu poznałam w pracy kolegę starszego ode mnie o 10 lat. Od razu zwróciłam na niego uwagę, on na mnie też. Koleżanka zdradziła mi, że podpytywał ją o mnie, że widziała, jak szukał moich zdjęć w Internecie i koniecznie chciał się czegoś o mnie dowiedzieć. Myślałam, że może nareszcie znalazłam miłość. Kolega okazywał mi zainteresowanie, rzucał spojrzenia, uśmiechy, miłe słowa. Po miesiącu okazało się, że ma żonę :) Ta informacja zbiła mnie z tropu. Próbowałam wyrzucić go z głowy, ale niestety się nie udało. Minęły 2 lata i obecnie jestem przekonana, że jestem w nim zakochana. Przez ten czas zdążyłam nawet poznać faceta, spotykaliśmy się 3 miesiące, ale nam nie wyszło. Byłam pewna, że nowy chłopak odwróci od niego moją uwagę. Tak się jednak nie stało. Mój kolega wcale mi tego nie ułatwia - notorycznie okazuje mi bardzo dużo atencji. Mówi mi często, że ładnie wyglądam, że mam śliczną twarz, wspaniale włosy, że uwielbia ze mną rozmawiać. Kiedyś powiedział do mnie „kotku”. Nieustannie żartujemy i rozmawiamy w dwuznaczny sposób, np. że fajnie by było się gdzieś razem wymknąć. Wszystko utrzymywane jest w tonie żartobliwym, ale przyznam, że miesza mi to w głowie. Codziennie rano tylko czekam na nasze spotkanie, praktycznie cały czas o nim myślę. Mój humor jest silnie uzależniony od sytuacji, które będę z nim miała. Rzadko mówi o swojej żonie, ale gdy tylko słyszę jej imię, kompletnie tracę dobre samopoczucie. Jestem dosyć zakompleksiona, a z jego strony dostrzegam bardzo duże zainteresowanie. Świetnie się dogadujemy, dzięki niemu czuję się piękna, seksowna i atrakcyjna. Widzę w jego wzroku podziw, patrzy na mnie z prawdziwym ogniem w oczach. Żeby było jasno - nie chce nikomu niszczyć związku, na pewno pierwsza nie złożę mu żadnej propozycji. Chciałabym zatem wiedzieć, jak radzić sobie z taką nieszczęśliwą miłością? Minęły 2 lata, a ja wciąż nie umiem przetrwać jednego dnia bez myślenia o nim. Czasem moje zachowanie przypomina nawet obsesję. Nie mogę się pogodzić z myślą, że jest już w jego życiu kobieta, w dodatku z obrączką na palcu. Czy jest szansa, że kiedykolwiek o nim zapomnę? Jak sobie pomóc? :( 

Link to comment
Share on other sites

Jedyne co możesz zrobić to zmienić obiekt zainteresowań i unikać dwuznaczących sytuacji z nim. Zdarzają się przypadki kiedy zajęta osoba zakochuje się mimo wszystko w kimś innym i potem tworzą nowy związek jednak w większości (tak mi się wydaje) ludzie szukają odskoczni i zabawy, krzywdząc w ten sposób innych. Żeby temu zapobiec i nie cierpieć - odsuń się od niego. Przed tym ewentualnie możesz dać mu do zrozumienia, że gdyby nie był zajęty to byś była nim zainteresowana. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.