Jump to content

Narzeczony mówi, że jestem egoistką


Evel94

Recommended Posts

Drodzy. 
Po 6ściu latach pobytu w Norwegii, za namową narzeczonego wróciliśmy do Polski. Bo mu tam źle, bo on nie jest u siebie i się tu męczy. Powiedział, że mogę zostać, ale oczywiście wiązałoby się to z naszym rozstaniem.
Wróciłam z nim do Polski. Nie mogłam znaleźć tu pracy (mieszkamy w małym miasteczku, a brak prawa jazdy uniemożliwiał mi dojazdy do większych miast). Po roku na bezrobociu i ubytku wszelkich oszczędności, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i wyjechać sama do Niemiec.
Decyzja nie była łatwa, ale trzeba za coś żyć, kupić mieszkanie. Wczoraj dowiedziałam się, że firma, w której obecnie  pracuję (jestem koordynatorką zespołu jakości w firmie farmaceutycznej, znam biegle 4 języki) jest ze mnie bardzo zadowolona i jednocześnie proponuje mi 18sto miesięczny kontrakt.
Świetna pensja, darmowe lokum- wygrałam los na loterii.
Zasugerowałam więc narzeczonemu by podciągnął się trochę z niemieckiego (pomimo tego, że pracuje w Niemczech i codziennie dojeżdża do pracy jako pracownik transgraniczny, nie zna nawet podstawowych zwrotów) byśmy mogli ułożyć sobie życie, w mieście, w którym obecnie mieszkam zwłaszcza, że mam zapewnione mieszkanie i wszelkie benefity. 

Powiedział, że moje podejście jest egoistyczne i to ja mam skupić się na zrobieniu prawa jazdy (od wypadku, który miałam 12 lat temu, na samą myśl o prowadzeniu auta, mam ataki paniki), bym mogła znaleźć pracę bliżej granicy, a najlepiej razem z nim, byśmy mogli codziennie razem dojeżdżać. Powiedział też, że jeśli zostanę tu na dłużej niż do końca grudnia, to rozstajemy się i każdy idzie w swoją stronę.

Boję się. Nie chcę zostać sama. Nie dam rady. Jesteśmy razem od 11stu lat i nie znam innego życia. Bez niego mnie nie ma. Czy naprawdę problem tkwi we mnie i powinnam się przełamać? Również uważacie, że przemawia przez mnie egoizm? Wydawało mi się, że robię dobrze przyjeżdżając tu praktycznie w ciemno, ale teraz mam wrażenie, że faktycznie postąpiłam beznadziejnie wobec niego.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Jesteś egoistką, Twój narzeczony jest egoistą, ja jestem egoistą, wszyscy jesteśmy egoistami. Każdy myśli o sobie i wszystkie nasze działania przynoszą nam jakąś korzyść. Różnice są tylko w tym czy jest to ewidentny, jawny egocentryzm, czy coś w ukrytej formie, na przykład czerpania satysfakcji z pomagania innym. Nie przejmuj się egoizmem, to jest w nas naturalne i bardzo potrzebne. Bez egoizmu nie moglibyśmy żyć.

Gdy ktoś mówi Ci, że jesteś egoistką, wiedz, że robi to tylko po to, by Tobą manipulować przez wzbudzenie poczucia winy. Narzeczony podobnie się zachował przy opuszczaniu Norwegii. To jemu tam się nie podobało i wrócił do Polski dla własnego dobrego samopoczucia (a to egoista!), a wobec Ciebie zastosował groźbę? szantaż? "Wracasz ze mną albo się rozstajemy". Teraz jest podobna sytuacja. Masz zrobić to co on chce, albo koniec związku. Pewnie zachowuje się tak, bo dobrze wie jak jesteś od niego uzależniona. Ogólnie nie wygląda mi to na zdrowy związek. Problemy znajdą się po obu stronach.

Czy dobrze zrobiłaś wyjeżdżając do świetnej pracy? Z jednej strony bardzo dobrze, w końcu nie codziennie wygrywa się na loterii. Ale z drugiej strony jesteś w poważnym związku, a to oznacza pewne zobowiązania wobec drugiej osoby, z którą trzeba się dogadać w takich sprawach jak ta. Nie zawsze da się to zrobić i trzeba coś poświęcić. Czy warto? -Zależy. Decydując się na MY zamiast JA musisz ponosić tego konsekwencje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.