Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Problem ze szwagrem, chciałby się zmienić ale nie wie jak


Andrzej12345
 Share

Recommended Posts

Witam,

Na prośbę szwagra poszukuję dla niego pomocy - psychologa, trenera, nie wiem, nie znam się. Chłopak ma 26 lat, a niestety mentalność i zachowanie jak nastolatek. Jak był dzieckiem miał problemy ze zdrowiem, dlatego rodzice i babcia zrobili z niego lekko "niepełnosprawnego". Z góry założono, że będzie słabym uczniem i nie poświęcano jego edukacji w ogóle czasu, rodzice tylko pracowali, a zacofana babcia biegała głaskała, robiła przeróżne obiadki i dziwne jedzenie którym go żywiła, nie pozwalała nic zwrócić uwagę, na wszystko pozwalała tak przez dwadzieścia parę lat życia. Jak jeszcze był w zawodówce to dawałem mu korepetycje i tak naprawdę normalnie rozumował tylko był nadpobudliwy - w sumie nadal jest, ale na pewno nie cofnięty umysłowo. Jak się z nim normalnie posiedzi to można i pogadać, pograć w gry, gdzieś pojechać, porobić jakieś aktywności. Jak z jego siostrą mocno naciskaliśmy to skończył nawet technikum uzupełniające. W skrócie jak ma dobry nastrój i chęci to potrafi być normalnym gościem. Ale następny dzień coś nie przypasuje to od razu wpada w nerwy, obraża się, nie chce gadać, a jak naciskasz to zaczyna wrzeszczeć, wyzywać, trzaskać drzwiami i zamykać w sobie. Ogólnie to często wpada w furie, nie znosi krytyki, potrafi wyzywać rodziców, bo babcia nie miała z tym nigdy problemów, zresztą sama nastawiała go całe życie przeciwko ojcu. Nawet mu się zdarzyło z łapami rzucić. W skrócie w rozmowie, rozrywce w miarę normalny gość, życiowo nerwus i nierób. Niby zdaje sobie sprawę, że to nie jest normalne i nie ma zakodowanych wzorców jak umyć rano zęby, iść do pracy, zadbać o siebie i innych, ale tego nie stosuje. Jak wszystko mu pasuje to potrafi się zachowywać normalnie, pomagać itd. Przepraszam, że piszę dosyć chaotycznie, ale trudno to opisać. Bardzo bym był wdzięczny za poradę do kogo powinien najpierw się udać żeby zacząć nad sobą pracować bo prosił żeby mu kogoś poszukać. 

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim najlepszy lekarz, psychiatra, coach nie pomoże jeżeli on sam nie będzie dawał nic od siebie. Ciężko stwierdzić co mu pomoże najbardziej bo na każdego działa coś innego. Ale myślę że psychoterapia wydaje się być spoko rozwiązaniem, tylko że raczej bez leków żeby też nie był zależy od nich. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.