Jump to content

Toksyczna mama


Guest

Recommended Posts

Mam 18 lat i odkąd mam chłopaka i chce gdzieś z nim wychodzić, to moja mama miała do tego problem. Za każdym razem gdy byłam jeszcze niepełnoletnia i pytałam się o wyjście lub wyjazd do chłopaka 40 km od domu, zawsze mówiła "nie bo nie". Nie miała wytłumaczenia na to, nie obyło się bez kłótni z nią i mojego płaczu. Nigdzie nie mogłam wyjść, jedyna opcja to tylko szkoła.  Ostatnim razem, gdy nie miałam jak wrócić do domu, musiałam jechać z chłopakiem do Niemiec bo tam też mieszka, mama wpadła w histerie. Obrażała mojego chłopaka i mówiła mi, że taka córka to wstyd i że mam wyprowadzić się do ojca którego nie mam. Kilka dni temu znowu zaczęła o tym pisać i mówiła mi różne rzeczy typu: jak w twoim wieku nie pracowałam ty też nie musisz, jedź ze mną do pracy, nie mieszkaj w Niemczech tylko w Polsce bo tam drogo. Moja babcia jest taka sama, gdy porzuciłam szkołę i zmieniłam na inną w zawodzie w którym dobrze się czuje odrazu przestała się do mnie odzywać. Zawsze od niej czułam, że mnie nie lubi. Jestem wysokowrażliwa i zbyt miła do osób które są dla mnie nie miłe. Nie wiem jak mam sobie pomóc.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Na początek odciąć się, później zrozumieć że bez niej dasz radę i taka matka nie ma prawa nazywać się matka. 

Wiele lat minęło jak sama to zrozumiałam jestem zniszczona przez moja matkę, a nie umiałam się odciąć bałam się jej zdenerwowania fochów itp 

Też do 18 roku życia nie mogłam nigdzie wychodzić argument nie bo nie, dzięki temu nie miałam koleżanek 

Mama mojego chłopaka musiała dzownic do mojej bym mogła jechać do jego taty na ur. Chore... 

Ale skończyłam 18 lat wyprowadzialam się i już nie daje sobą pomiatać... 

Wypita ( wiem to źle) wykrzyczałam jej wszystko popłakała się a mi było lepiej 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.