Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy to depresja?


Naatt14
 Share

Recommended Posts

Jestem 22 letnią kobietą,odkąd pamiętam czuję się źle ze sobą,nie wiem jaka może być tego przyczyna.  Trwa to dobre kilka lat i jest coraz gorzej,często się samookaleczałam,żeby zaznać bólu fizycznego a nie psychicznego. Są dni,że wszystko jest w miarę dobrze,a nieraz mam myśli samobójcze,bo po co żyć,po co cierpieć,skoro jakby mnie nie było to każdemu byłoby lepiej. Ale jedynie trzyma mnie to,że wiem,że mam dla kogo żyć,bo mam bliską rodzinę która cierpiałaby po mojej stracie. Ale zazwyczaj (prawie codziennie) jestem w jakimś stopniu przygnębiona. 

Najgorsze są momenty w których myślę,że wszystko się już zaczyna układać,a tu nagle bum-coś się musi zepsuć.  Np. Jest plan żeby oszczędzić,liczę ile pieniędzy na co przeznaczę i ile mi zostanie,ile mogę wydać na nowe wymarzone okulary a tu za parę minut okazuje się,że trzeba naprawić auto,dać więcej na spłatę pożyczki. No a wzrok który się psuje w słabych okularach musi poczekać. I tak jest zawsze i ze wszystkim.

Już po prostu ma dość tego wszystkiego i to z czasem coraz bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.