Jump to content

Uczucia w związku


Laura21

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem dziewczyną, mam 25 lat. Obecnie byłam w 3 letnim związku z 27 letnim chłopakiem. Przez te 3 lata oboje byliśmy niepewni co do swych uczuć. Pokazywał mi dużo mowa niewerbalna, że mnie kocha, lecz ani ja ani on nie odważyliśmy się na słowa: Kocham Cię. Mimo tego czuliśmy, że jesteśmy do siebie naprawdę dopasowani, lecz niestety ostrożnie podchodziliśmy do tych spraw. Było wiele momentów kiedy oboje czuliśmy to, ale niestety żadne z nas nie powiedziało tego. Jakieś blokady nas trzymały. Później chłopak zaczął naciskać, abym otworzyła swój własny biznes, miała coś swojego. On już miał od kilku lat swoją firmę i zależało mu na tym, aby mieć te same cele. Jak twierdził: To spaja ludzi i wtedy razem pną się w górę. Długo mi o tym mowil. Ja niestety nie byłam skłonna do takich zmian. Wiem, że mu na tym zależało, ale nie czułam tego. Zaczęłam go wypytywać czy mnie kocha. Odpowiadał, że tak lub raczej tak, ale nigdy sam tych słów nie powiedział. Ja tylko też się odważyłam z raz napisać te słowa. Bałam się, że nie odwzajemni tych słów i chciałam poczekać aż to on pierwszy powie. Po 3 latach w trakcie rozmowy stwierdziliśmy, że skoro tyle czasu chodzimy, a nie mówimy sobie to coś jest nie tak. Zaczął się kryzys w związku. Kłótnie.  Spotkaliśmy się po dłuższym czasie.  Chłopak stwierdził, że nie chce marnować mojego czasu skoro nie jest pewny czy kocha, a chciałby być. Przy tej rozmowie powiedział, że czuje, że będzie tego żałował. Na tym spotkaniu oboje poczuliśmy większą więź. Było to naprawdę miłe spotkanie. Zauważyłam, że więcej zaczął się pytać o mnie. Po tym spotkaniu uświadomiłam sobie, że go naprawdę kocham. Napisałam mu, że może warto by było spróbować uratować to, lecz on powiedział, że już podjął decyzję i nie chce czekać aż nie wiadomo kiedy to uczucie znowu przyjdzie. Pytanie moje. Czy jest możliwe, że zrozumie, że mnie kocha i będzie chciał wrócić? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.