Jump to content

Uzależnienie od drugiej osoby, zaburzenia osobowości


Recommended Posts

Więc tak, nie wiem czy grupa nadal jest aktywna, ale chciałabym opowiedzieć o moim problemie gdziekolwiek, komukolwiek. Jestem uzależniona od narkotyków, alkoholu i seksu jednak po 9 miesięcznej terapii zamkniętej umiem sobie z tym radzić. Problem skupiam na moim byłym chłopaku, mam obsesje. Nie widziałam go rok, nie pisałam z nim, wiem, że nie chce mnie znać a jednak ciągle o nim myślę, śni mi się praktycznie każdej nocy. Czasami go rysuje, a czasami pisze listy których nie wysyłam. Wiem, że jest mu lepiej beze mnie dlatego nie chce się z nim kontaktować. Jednak jak mam pokonać obsesje??? Budzę się w płaczu, nie czuje bezpieczeństwa bez niego, i mam bardzo natrętne myśli o nim. Nie widzę już sensu z moim istnieniu, nie umiem czerpać szczęścia dopóki nie ma go obok mnie. Wiem, że jestem od niego uzależniona, przenosząc się w przeszłość nie umiałam bez niego zasnąć, nie chciałam robić niczego bez niego. Cierpię już przez to wszystko zbyt mocno, jak osiągam jakiś mały sukces w mojej głowie jest tylko myśl, że byłby ze mnie dumny, a jak coś zawalam mówię, że powinnam się bardziej postarać bo to by jego zawiodło... Mam dość tej obsesji, wiem, że to nie miłość tylko ciągła destrukcja i umysłowe więzienie.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zrozumieć, że rozstaliście się i już nie wrócicie do siebie pomyśl żeby dzielić momenty szczęścia i porażki z innymi osobami którym ufasz, które są z Tobą blisko. Gdy coś pójdzie po Twojej myśli i jesteś z siebie dumna podziel się nowiną z rodziną lub bliską osobą :)Wiem, że to nie łatwe ale ja tak robiłam po rozstaniu. Myśli powracają i to naturalny proces godzenia się ze stratą. Z czasem będzie tych myśli mniej tylko, że każdy potrzebuje innego czasu aby poukładać sobie życie po stracie osoby, którą kochali dla jednych to będzie pół roku, dla innych rok dla innych 3 lata (kwestia indywidualna). Postaraj się robić więcej rzeczy, które Ty lubisz bardzo i rozmawiać z ludźmi którzy Cię akceptują i lubią. Pomyśl, że rozmyślanie o nim jest bez sensu bo nie wrócicie do siebie a sprawiasz sobie tym tylko trudności w codziennym życiu. Teraz nie jest łatwo ale życie płynie i to co jest dziś nie będzie trwać wiecznie. Będzie lepiej zobaczysz, powolutku.:)

Możesz myśleć też o tym co było nie tak w waszym związku i że tak na prawdę to nie było Ci pisane. Masz z pewnością wiele zalet i jesteś bardzo wrażliwą osobą, która potrafi mocno kochać co widać po tworzeniu Twoich listów i obrazów :)postaraj się tą miłość i ciepło, które masz dać dla siebie samej bo bardzo dużo wycierpiałaś i chole*nie na to zasługujesz oraz na osoby, które są faktycznie dla Ciebie dobre i interesują się Tobą z nimi dziel czas i swoją energię.

Trzymaj się cieplutko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.