Jump to content

Prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam, mam problem.

Mój chłopak od pewnego czasu izolował się ode mnie, spedzaliśmy mniej czasu. Dopytywałam się co jest przyczyną, jednak nie odpowiadał. W końcu, powiedział że ma depresję i chce być sam. Bo lubi być sam. Bardzo mnie to zaskoczyło, że nie zauwayłam objawów depresji, jednak teraz jak analizuję, to wszystko mi się składa. Nie potrafił mi tego powiedzieć osobiscie, bo powiedział, że jak mnie widzi, to nie jest w stanie tego powiedzieć. Spotkaliśmy się jednak, by pogadać. Powiedział, żę idzie na leczenie, bo wszyscy widza, żę coś jest nie tak, Powiedział, że chciałby sobie zrobić przerwę w związku. Jednak czuję, żę on tego nie chce. Powiedział, że nie chce, bym żyłą jego problemami Ze on musi sam sobie pomóc, nie lubi jak mu ktoś pomaga. Wie, zę to jest złe, ale tak ma. Jak wrócił do domu, to napisał, że to nie jest tak, że on nie chce się ze mną spotykać, że nie chce zrywać kontaktu, tylko nie chce bym żyła jego porblemami. Widocznie ma problem z chęcia otrzymywania pomocy, nie umie jej otrzymywać. Napisał jeszcze, że dziękuje, że jestem :) Napisałam mu, że będę czekać i czuję, że nie chce tej przerwy oraz ze wierze, ze wszystkie uczucia się obudzą w nim. Wcześniej jeszcze napisał, że jego nie można kochać i on nie jest zdolny do kochania. Wcześniej taki nie był, to wszystko się tak nagle stało, jego myślenie. Proszę o pomoc. On nie chche, by mu pomagać. Mamy codzienny kontakt na messengerze. Jak Go wspierać, co pisać? Jak poprosić o spotkanie, chociaż na godzinkę? Czytałam, że osoby, które wyjda z depresji włąsnie wpsominaj,aze obecnosc innych im wiele daje, mimo tego ze oni tego nie chca w tej chwili, bo się izolują. Tak bardzo mi na Nim zależy. 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Pewnie zrobiłabyś co w Twojej mocy, by pomóc chłopakowi, jednak możliwości masz bardzo ograniczone. Najważniejszą kwestią jest zachęcanie osoby w depresji do podjęcia leczenia. Twój chłopak już zdecydował, że będzie się leczył, więc pozostaje tylko delikatne wspieranie go z wyczuciem i wyrozumiałością. Na siłę mu nie pomożesz. Jeżeli mówi, że nie chce, abyś się angażowała, najlepiej chyba będzie to uszanować. Dawaj mu znać, że jesteś, pytaj czy czegoś potrzebuje, czy jakoś możesz mu pomóc, czy chce porozmawiać, to wystarczy, nie narzucaj się. Wyobraź sobie, że jesteś chora, masz gorączkę i chce Ci się wymiotować, chciałabyś, żeby ktoś np. wyciągał Cię na spacer? No nie, chciałabyś leżeć w spokoju. On też jest chory, tylko inaczej, i pewnie też chce mieć spokój. W końcu wyzdrowieje, mam nadzieję, i wszystko wróci do normy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.