Jump to content

Przeszłość, macierzyństwo, związek


Recommended Posts

Słowem wstępu mam 22 lata i od 3 miesięcy jestem mamą.

W kilku zdaniach chciałabym opisać co mi siedzi w głowie bo nie mam nikogo z kim mogłabym porozmawiać o tym.

Wspomnę że w przeszłości byłam w domu dziecka, nie wiem czy to powód tego co mi siedzi w głowie.

Jesli chodzi o rolę mamy jestem szczęśliwa i zmęczona ale raczej to normalne bardziej chodzi mi o życie poza maluszkiem ( pranie sprzątanie itd)

Mieszkam z chłopakiem który nie ma stałej pracy jak się znajdzie coś to zarobi, ja jestem na urlopie macierzyńskim.

Przed tym jak urodziłam napił się okej ale było to raz dwa razy w tygodniu, teraz wygląda to tak że jeden lub dwa dni w tygodniu jest trzeźwy to święto, mówię proszę żeby nie pił, to mi mówi że pije prze ze mnie. Jak proszę go żeby zajął się dzieckiem zazwyczaj jest mu to nie na rękę bo akurat gra czy ogląda tv, ja nawet nie mogę iść do toalety czy wyjść gdziekolwiek bo robi wyrzuty że mam go wszędzie brać ze sobą.

Wiadomo obowiązki domowe norma ale chciałabym troszkę pomocy chociażby opróżnić głupia zmywarkę to mowi że to moja robota, wszystko ma pod gębę podstawiane bo staram się jak mogę bo kiedyś zawaliłam od  pół roku wypomina mi co się wydarzyło.

Mówi mi że ma mnie dość, że go denerwuje mówię że na siłę go nie trzymam i chce to niech idzie.. najgorsze jest to że mówi że zabierze mi synka, on jest całym moim światem dbam o niego jak tylko mogę, on jako ojciec nie zrobił nic żeby ten maluch miał chociaż jedno body wszystko ja załatwiałam ..

Dodam jeszcze że jesvze nie czuje się najlepiej po porodzie on chce iść do łóżka a ja psychicznie i fizycznie nie daje rady, czuje do niego niechęć fizyczna że tak powiem do tego po calym dniu po prostu jestem zmęczona i wolę iść spać.

Przepraszam że tak wszystko naraz ale nie mam z kim porozmawiać mieszkam w innym mieście i oprócz chłopaka nie mam nikogo 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Moim zdaniem partner nie zasługuję na Was. Nie pomaga Ci przy dziecku,nie wspiera,nawet nie stara się Ciebie zrozumieć. Do tego wszystkiego coraz więcej pije i próbuje Cię zastraszyć. Jemu odpowiada takie życie ,że kobieta wszystko za niego zrobi,a on będzie sobie siedział i imprezował. Za wygodny się zrobił. Zauważył to,że Tobie to przeszkadza i próbuje zmanipulować i zastraszyć. To nie jest prawda,że on Ci odbierze dziecko. W naszym kraju z byle powodu nie zabiera się dzieci. Jesteś wspaniałą matką,dbasz o maluszka więc tym się nie przejmuj. Nikt nie pozwoli na to,że dziecko miałoby zostać zabrane Tobie i mieszkać z alkoholikiem. Zawsze dziecko zostaje z matką. Ja myśle,że nie ma nad czym się zastanawiać,tylko odejść od niego jak najszybciej. Uwierz mi, on się nie zmieni,a będzie jeszcze gorzej. Szkoda życia na takiego manipulatora. Mam nadzieję,że masz kogoś bliskiego,kto mógłby Ci pomoc w tej sytuacji. Masz gdzie odejść? Chyba, że to Twoje mieszkanie,to spakój pasożyta i niech sobie idzie szukać szczęścia gdzie indziej.

Jesteś bardzo młoda,jeszcze ułożysz sobie życie,z osobą którą  Cię doceni i wesprze. 

Jak byś chciała pogadać,to ja chętnie porozmawiam. Trzymaj się. Pozdrawiam.

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.