Jump to content

Czy dobrze zrobiłem podejmująć decyzję o rozstaniu?


Recommended Posts

Witam

Rok temu poznałem dziewczynę, od początku wydawała mi się trochę dziwna, jednak wcześniej długo byłem samotny, prawie 5 lat.

Myślałem wtedy że może przesadzam a ona jest bardzo atrakcyjna kobietą i może nic lepszego już mnie nie spotka, jednak z czasem robiło się mega dziwnie, ona jest frutarianką i mówiła do mnie teksty w stylu, że jak będe 

jadł mięso to ona nie chce ze mną być, miała różne fobie, nie mogłem włączać klimatyzacji, bała się siadać na kanapie u znajomych, generalnie wstydziłem się gdziekolwiek z nią wychodzić. Jak zapraszałem znajomych do domu to o 23 kazała wszystkim iść do domu ponieważ ona idzie spać. Była zazdrosna że chodzę na siłownie gdy ona siedziała całymi dniami w domu, jestem dość dobrze ustawiony, nie musiała pracować, zawsze wszystko było, robiłem zakupy etc.  Po jakimś czasie powiedziałem dość i postawiłem się mocno, że będę jadł co chcę, spełniał swoje pasję i zajmował się również sobą, gdyż ona wymagała abym wiekszość czasu poświecał jej. Mam firme, dużo czasu pochałania praca plus jakieś moje pasję, z których nie chciałem rezygnować. Zrobiło się trochę lepiej jednak czułem cały czas że ona jest niezadowolona z tego stanu rzeczy, codziennie rano dochodziło do kłótni bo ja rano wstawałem i chciałem brać się za pracę, za wyjście na siłownie, ona była z tego względu wręcz wkurzona. Przeklinała itd.

Ja również jestem nerwowy i zaczynało doprowadzać mnie to do szaleństwa i obłędu. Postanowiłem się zebrać i zakończyc związek, oczywiście gdy jej to powiedziałem wpadła w histerie, po wyprowadzce zaczęła do mnie wypiswać i wydzwaniać zapłakana żebyśmy wrócili do siebie, piszę mi że ona zawsze mnie kochała, stararała się, że to ja zawsze byłem niezadowolony i nic mi nie pasowało, obarcza mnie o wszystko winą, doszedłem do momentu, w którym zaczynam się zastanawiać czy to wszystko moja wina, ona tak ubiera wszystko w słowa i przekręca fakty że brakuje mi argumentów i czuję sie jak zwykły idiota...

Link to comment
Share on other sites

Masz teraz spokój, nikt do Ciebie nie rzuca wulgaryzmów, nikt nie wmawia niesłusznej winy, nie manipuluje Tobą i nie robi z Ciebie głupka, nie musisz się za nikogo wstydzić i znosić różnych dziwactw. No to dobra była ta decyzja czy nie? Chciałbyś wrócić do tego co było? Bardziej zastanawia mnie dlaczego wcześniej nie podjąłeś tej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.