Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problemy w relacjach międzyludzkich


Derere
 Share

Recommended Posts

Jestem studentem i mam 21 lat. Nie potrafię tworzyć głębokich relacji międzyludzkich. Interesuję się programowaniem i elektroniką, odnajduję się w tym bardzo dobrze i osiągam sukcesy.

Jednak czuję się nieszczęśliwy z powodu braku miłości i prawdziwych przyjaciół. Zwykle jestem małomówny często nie wiem o czym rozmawiać i wydaje mi się, że przez to ominęło mnie wiele dobrych znajomości. Interesuję się rozwojem osobistym oglądałem wiele filmików i czytałem książki np. Dale Carnegie a ostatnio czytam "Złam szyfr ludzkich zachowań". Lubię imprezować i tańczyć z dziewczynami, nie boję się podchodzić, ale nie raz sobie odpuszczam bo nie potrafię poprowadzić rozmowy. Zwykle jestem lubiany, nie pcham się w konflikty.

Jestem bardzo niecierpliwy, chciałbym mieć wszystko od razu. Pieniądze, miłość. Chciałbym zjeść ciastko i mieć ciastko. Jestem perfekcjonistą. A najgorsze jest to że bardzo dużo rozmyślam i się denerwuję, czuję się bezsilny, smutny i dziwny. Zwłaszcza w ostatnim czasie. Nieraz sam nie wiem co chcę. Czasami podrywam dziewczyny poniżej moich oczekiwań, żeby sobie ulżyć a potem tracę zainteresowanie. Staram się rozstawać z takimi jak najdelikatniej. Mam chyba też złe spojrzenie na ludzi i kobiety. Wydaje mi się że mogą zaraz zdradzić albo będą głównie dla pieniędzy chociaż zdaję sobie sprawę że są też bardzo mądre i porządne ale pewnie nigdy z taką nie będę a tylko z taką bym chciał być. Czuję się lepiej kiedy przynajmniej jest jakaś kobieta do której mam nadzieję że moglibyśmy być razem i idzie w dobrym kierunku. Jak mogę nad tym pracować? 

Edited by Derere
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

widać, że interesuje się Pan rozwojem osobistym, chce Pan zrozumieć siebie i być gotowym na zmiany. Jedna rzecz to jest wiedza na swój temat, a druga wprowadzenie zmiany w życie. Konsultacje z psychoterapeutą będą miały na celu zrozumienie tego dlaczego "nie wie Pan czego Pan chce" oraz z czego wynikają u Pana poczucie bezsilności, smutku, trudności w nawiązywaniu relacji  i "dziwności". Następnie będzie Pan pracował nad  zmianą w swoim życiu.

Konsultacje mogą odbywać się on-line.

pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.