Jump to content

Wmawiam sobie różne choroby


Roksana21

Recommended Posts

Jestem kobietą i jestem 10 miesiecy po porodzie. Mam 21 lat.

Od jakiegoś czasu ciągle sobie wymyślam różne choroby.  Coś mnie zaboli to już zerkam w internet i zaczynam czytać o chorobach i znajdować u siebie takich samych objawów.  Nie mogę sobie z tym poradzić. Przez to nie potrafię normalnie funkcjonować. Są dni kiedy mam pełno energii i wtedy o tym nie myślę ale jak coś mnie zaboli to już się zaczyna myślenie o tym. A są takie dni że wolałabym nie wychodzić z łóżka i tylko czytać o chorobach i się nakręcać ze to mam i to mam i że jestem poważnie chora. Czasami nawet mam ataki paniki i się boję. 

Edited by Roksana21
Nie podałam wieku
Link to comment
Share on other sites

Hej, zostałaś młodą mamą i dziecko cię będzie teraz potrzebowało cały czas, przez wiele lat, gdy coś cię zaboli to pomyśl o maluszku, który musi być teraz w centrum uwagi i nie sięgaj po telefon tylko skup się całkowicie na nim, a odciągniesz myśli od chorób których nie masz tylko sobie je wmawiasz. Zalecam ci też zrobienie morfologi pełnej, glukozę i hormon tyreotropowy czyli TSH, wtedy będziesz pewna, że nic ci nie jest, a twój problem może zniknąć 😘

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Nawiązując do wypowiedzi poprzedniczki, nie, nie myśl o maluszku jak Cię coś zaboli. Pomyśl o sobie. Wiem przez co przechodzisz i wiem jakich leków można się nabawić. Myślenie o maluszku może tylko niasulac lek. Trzeba jak najszybciej przerwać spiralę myśli. Nie ryzykuje, że uda Ci się samej. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, umówić się do psychologa lub psychiatry, żeby ktoś Cię pokierował, dał Ci wskazówki jak sobie poradzić. Z jednym się zgodzę-idź do lekarza, powiedz o swoich lekach i poproś o możliwość wykonania wszystkich możliwych badań. Dobre wyniki na pewno Cię uspokoją i pomogą zebrać się do kupy. Nie czekaj, takie nakręcająca myśli mogą odebrać całą radość z macierzyństwa, z życia, związku, pracy. Poproś o pomoc szybko, to szybki uporasz się z problemem. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.