Jump to content

Problem w małżeństwie


bez

Recommended Posts

Mam 27 lat, jestem w związku od 7 lat z mężczyzna, 5 lat jesteśmy po ślubie. Na początku było wszystko dobrze jak należy. Mój mąż trafił do więzienia, wyszedł było wszystko dobrze, wyjechaliśmy za granicę, stres nerwy i od tamtego czasu zaczął w sytuacjach gdy zwracałam mu uwagę źle się do mnie odnosić itd. Potem było już tylko gorzej, gdy ja nie wytrzymałam i też wybuchłam wypominał mi to bardzo długo. Czuje się nie doceniana. Ciągle wszystko robie źle, a to ja zajmuje się dzieckiem domem, sprawami papierowymi, pracuje. On uważa że zarabia więcej i wstaje wcześniej więc już nic nie musi. Pewnego razu za dużo wypiłam i napisalam do mojego kolegi z którym się spotykalam w technikum że go kocham i tęsknię. Nie wiem czemu to zrobiłam nie pamiętam tego. Mój mąż to zobaczył i od tamtego momentu jest jeszcze gorzej ciągle ma do mnie pretensje i nie umie mi wybaczyć. Bardzo tego żałuję nie wiem dlaczego tak postąpiłam. Od pewnego momentu mam wszystkiego dość i sobie nie radzę z tym wszystkim. Zaczęłam wiecej pić alkoholu przez co wybucham. Nie wiem jak mam ratować swoje małżeństwo i siebie. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, alkohol to nie jest rozwiązanie i też nie jest wymówką, uważam że zachwiałaś wasze małżeństwo, ale da się to naprawić jeżeli obie strony tego chcą, on wyszedł z więzienia i niektórzy się zmieniają, jedni na lepsze inni na gorsze, ale są też osoby które wcale się nie zmieniają. Rozmowa jest sukcesem do dobrej relacji, bez niej problemy będą się tylko narastać i wszystko może się spierdolić. Mimo, że on się zmienił na gorsze i jest wybuchowy to w twojej kwestii jest odbudować jego zaufanie i walczyć jeżeli go szczerze kochasz. Odstaw ten alkohol bo z nim nic nie zdziałasz, nie niszcz się, stało się trudno teraz głowa do góry i trzymam kciuki żeby wam się ułożyło.

Edited by Zozolka
Zmiana końcówki tekstu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.