Jump to content

Lekka depresja


babko

Recommended Posts

Zauważyłem po sobie, że mam lekką depresję, tzn. rozwiązałem test i mi tak wyszło, czuję też częsty smutek itd. Problem wynika, z tego, że kiedyś miałem mnóstwo kontaktów z bardzo atrakcyjnymi kobietami, teraz potrafię iść na imprezę i stać przez 5 godzin nic nie robiąc. Moje zaczepki w internecie praktycznie zawsze są zlewane. W pracy też nie idzie najlepiej, obiecana po roku podwyżka nie pojawiła się nawet po 3 latach, poza tym delikatny mobbing ze strony nowego przełożonego. Nie odczuwam potrzeby kontaktu z kolegami i wykonywania z nimi jakichkolwiek aktywności, na wielu osobach się zawiodłem. Interesują mnie tylko kobiety. Uważam, że mój wygląd też mocno stracił, utrata włosów itd.  Mam 31 lat i czuję, że problem narasta. Środki farmakologiczne kiedyś brałem, ale to nie jest rozwiązanie, myślę, że staczanie się w karierze jest tutaj głównym powodem. Brak skromności przy pisaniu cv itd. Czy dobrze coś jest w tym kierunku robić poza szukaniem nowej pracy? Fakt, że znalezienie nowej pracy ze względu chyba na brak skromności mi po prostu nie wychodzi.

Edited by babko
Link to comment
Share on other sites

Jesteś odrzucany na etapie CV, czy rozmowy? 

Jeżeli CV, to są tanie usługi, łatwe do znalezienie w necie,  pomagające je poprawić.  

Na utratę włosów niezawodny sposób to ogolenie się na 0. Może niech jakaś fryzjerka doradzi co by pasowało. 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Cóż, jako blisko 40 letni facet z różnymi doświadczeniami i własnymi problemami, pozwolę sobie spróbować coś podpowiedzieć, choć z doświadczenia wiem, że zmiany nie są łatwe ...

Przede wszystkim znajdź sobie tzw. hobby, coś co da Tobie prawdziwą radość i wywoła uśmiech od ucha do ucha (dla jednych to sport dla innych live stream). Postaraj się aby było to regularne zajęcie, abyś wręcz oczekiwał na nie. Pamiętaj że wysiłek fizyczny fajnie działa na głowę.  (wiem że to banał ale działa)

Również mam problem z zaufaniem, zawiedziony kilka razy w życiu, odpuściłem i wytworzyłem w głowie wysoki mur, prawie nie do przejścia dla potencjalnych kandydatów ... Teraz mam znajomych, przyjaciół brak. Czasem brakuje osoby 'od wszystkiego' ale sam nie inwestuję w przyjaźń więc nie mam prawa oczekiwać na nie. Tłumaczę sobie, że brak mi czasu ale to po prostu głupia wymówka.

Co do peselu ... Młodzi to my już byliśmy, musimy zaakceptować zmiany i się dostosować ... wyjścia nie ma.

Nie zrażaj się długim poszukiwaniem pracy, na dobre rzeczy trzeba czasem dłużej czekać.

Pozdrawiam i wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.