Jump to content

Molestowanie w dzieciństwie


Recommended Posts

Cześć. Znalazłam to forum w wyszukiwarce, bo już sama nie wiem gdzie mam to wszystko napisać. 
W dzieciństwie byłam molestowana, wiedziałam to w sumie zawsze, ale wypierałam  to z pamięci, co nie było trudne. Wiecznie jakieś wyjazdy, kolonie, nowe znajomosci, szkoła, pierwsze miłości, po prostu wybuch życia. Z wiekiem jednak ten fakt zaczął wracać coraz częściej. Myślę, że stąd wziął się przykładowo mój lękowy styl przywiązania, uczucie wiecznego niepokoju, podejrzliwość, niskie poczucie własnej wartości. Moje pierwsze związki partnerskie byly koszmarem. Później, już jako singielka, wpadłam w nadużywanie leków, jakichs substancji, nadużywałam krótki czas alkoholu, przygodny seks. Kiedy moje życie już się unormowalo (stała spokojna praca, wspanialy partner u boku) myśli o molestowaniu zaczęły mnie niemal prześladować. Nikt o tym nie wie. Osoba, która mi to robiła myśli, że nie pamiętam. Wszystkiego pamiętać nie mogę to fakt - podejrzewam, że zaczelo się to już od moich narodzin, a skończyło kiedy miałam około 5 lat. Pamietam dokładnie te sytuacje kiedy byłam właśnie w tym wieku przedszkolnym, jakby to było przed chwilą. Jakbym była tym małym dzieckiem i działo się to dosłownie przed chwilą. Pamietam dokładnie swoje myśli. W co byłam ubrana. Co leciało w telewizji. Co robili inni domownicy. Pamietam moje emocje, wiedziałam tylko, że się wstydzę, boję, nie rozumiem, nie chcę, ale nie wiem co robić? Udawałam, że śpię, kiedy chodziło o dotykanie. W innych wypadkach on zachęcał do dotykania jego penisa, pamietam, że wydawało mi sie to dziwne, brzydkie, niezachęcające. On chyba kiedy zrozumiał, że jestem już trochę większa, mogę zapamiętywać, wyrażać zdziwienie itp - przestał. Pewnie bał się, że to wyjdzie. 
Zniszczyl mi zycie, nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić, podejrzewam, ze to stad moje nastroje. Nie potrafię sie cieszyć, zawsze coś mi ciąży, zawsze się boję, zawsze uważam, że na coś nie zasługuję. 
Jestem bardzo wycofana w kontaktach społecznych, chociaż lubię rozmawiać, mam wiedzę na sporo tematów, interesuję się ciekawymi rzeczami, które ponoć dobrze mi wychodzą. 
On wyprowadził się jak miałam około 12 lat. Kontakty mieliśmy dobre. Nie myślałam o tym co się działo. 
Kiedy mialam dostać mieszkanie w spadku - zrobił tak, bym go nie dostała i ucial kontakt całkowicie. Pozbawił mnie wszystkiego po raz drugi. Oferowałam, że wynajmę to mieszkanie, po co mam płacić komuś? Oferowałam, że wyremontuję wszystko na swoj koszt. Nic. 
Jak to się laczy? W tej historii jest jeszcze wiele, ale nie będę o tym mówić. 
Po prostu uważam, że zniszczył mi psychikę, a to pokazało mi, że nie czuje się z tym nawet źle. Nie chce zadośćuczynić. Jest potworem, który odwrócił sie ode mnie, bo najpewniej zjadały go myśli o tym, co mi robił. 
Co robił temu biednemu dziecku. 
On jeszcze żyje, tak podejrzewam. Skonfrontować go? Nie mam na to siły. Powiedzieć o tym komukolwiek? Wstyd. 

Edited by Niemampomyslunanazwe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.