Jump to content

Potrzbuję pomocy!


matysmc

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Mam podobny problem. Jestem w dwuletnim związku dziewczyna powiedziała żebyśmy się rozstali na ten moment. Chce odpocząć ode mnie ale co najśmieszniejsze mieszkamy razem. Dziewczyna pisze ze znajomymi co mnie niepokoi całymi dniami do północy przesiaduje w telefonie. Sugeruje żebym wyjechał i też odpoczął. Zastanawia mnie to czy to ma jakikolwiek sens czy taka przerwa w czymś pomoze? Mowi również ze jest mną zmęczona potrzebuje czasu przestrzeni zdystansowania się. Uparcie twierdzi ze pisze ze znajomymi to głównie z mezczyznami nie chce powiedzieć z kim. Rozkladam ręce. Co o tym myslicie. Dodam ze nie chce bym się całkowicie wyprowadził tylko żebyśmy daki sobie czas. Mowi ze nie wie co bedzie dalej.Zaproponowala mi przyjaźń na początku gdy się rozstaliśmy ze uczucia się w niej wypaliły ze nie kocha mnie przez tę sytuację kryzysowe które były z mojej winy. Obawiam się ze to zwiastuje koniec i taki wyjazd nas oddali od Siebie. Zapytałem ja czy doszło do jakies zdrady emocjonalnej odparła ze nie nie robi nic złego pisząc ze znajomymi. Ale wydaje mi się to dziwne gdy ktoś pisze wiadomości całymi dniami mowi ze ma dużo znajomych odświeżyła znajomości. Mowila ze jej tego brakuje. Ze dobrze jej się pisze i nic ja z nikim nie łączy. Dac temu szanse czy rozstać się definitywnie? 

Edited by matysmc
Link to comment
Share on other sites

Jest ktoś w stanie coś powiedzieć na temat relacji w której się znajduję obecnie. Wiem że opisałem swoją sytuację dość chaotycznie. Chciałbym żeby ktoś mógł obiektywnie powiedział jak to widzi. To tak w wielkim skrócie. Zaznaczę że między nami namnożylo się czy też nawarstwilo różnych problemów. Dziewczyna zarzuca mi brak samodzielności, decyzyjności z czym się po części zgadzam. Braku popracia obietnic czynami. 

Edited by matysmc
Link to comment
Share on other sites

Samodzielność i decyzyjność są elementami silnego charakteru, którym powinien odznaczać się mężczyzna, jeżeli chce być atrakcyjny dla kobiet. Ciepłe kluchy, romantycy, ciamajdy i inne mięczaki działają odpychająco na kobiety. Prawdopodobnie więcej w Tobie jest z takiego mięczaka niż z twardziela, i dlatego dziewczyna nie czuje się z Tobą komfortowo. Całkiem możliwe, że flirtuje tam sobie z chłopakami, szuka kogoś nowego, ale nie przyzna się do tego, bo po co? Pewnie woli to ukrywać, żeby Cię nie ranić albo chce uchodzić za świętą.

Czy dasz temu związkowi szansę, czy się rozstaniecie nie ma większego znaczenia, bo problem i tak pozostanie. Problem jest w Tobie, tak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.